Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Téma Jágr, měsíc před hokejovým svátkem

24 2004
Praha - Přesně za měsíc začne v Česku dlouho vyhlížená hokejová slavnost - mistrovství světa. Pomalu ubývá zásadních otázek, které v minulosti tížily fanoušky. Takřka jasné jsou dvě klíčové skutečnosti. Ze zámoří přiletí na turnaj Jaromír Jágr a pražská Sazka Aréna bude pro sportovní událost včas připravená.

Přiletí Jágr?
Ano! Tedy pokud se nezraní. S osobním trenérem Jelínkem už mají připravený program po návratu ze zámoří. Ve vlasti se objeví okolo 8. dubna. Po pár dnech posilovny naskočí slavný útočník na led.

Kdo mu bude hrát centra?
To je ústřední téma telefonických debat Jágra s Jelínkem. Holík má americké občanství, Nedvěd dřív reprezentoval Kanadu. Ti hrát nesmějí. Lang, Reichel a Bonk nejspíš půjdou daleko ve Stanley Cupu a pro šampionát nebudou volní. Straku v Los Angeles kouč příliš nestaví. Zbývají varianty Prospal z Anaheimu, Dopita z Pardubic a Beránek ze Slavie. Sehnat parťáka k Jágrovi je klíčový úkol, aby byl jeho talent optimálně využit.

Jaké další hvězdy se na šampionátu předvedou?
Ruskému kouči Tichonovovi slíbil účast Rus Kovalčuk z Atlanty, zatím nejlepší střelec sezony v NHL. Možná se k němu přidá i veterán Fjodorov z Anaheimu. Slovákům kývl forvard Demitra, jenž ale stále v St. Louis bojuje o postup do Stanley Cupu. Naopak fit určitě nebude zraněný kanonýr Pálffy. Turnaj v Praze a Ostravě bere dost vážně i Kanada. Chystá se zde otestovat dostupné kandidáty národního mužstva pro letní Světový pohár.

Budou ještě lístky do Sazka Areny?
Organizátoři mistrovství světa slíbili domácím příznivcům ještě třetí vlnu prodeje vstupenek na utkání Česka a na play-off. Prodej lístků nevyzvednutých v zahraničí měl začít 15. března, nicméně dosud se tak nestalo. Vstupenek se totiž z ciziny zatím vrátilo extrémně málo a čeká se na další. Naopak do plné krásy dorůstá nakvap stavěná Sazka Arena, v sobotu už bude slavnostně otevřena.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze