Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Téma Milan Michálek obnoveno. Rozhodne se v průběhu středy

Milan Michálek se raduje z gólu, kterým rozhodl o vítězství San Jose na ledě Anaheimu. | foto: Mike BlakeReuters

7 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejovou reprezentaci by na mistrovství světa přece jenom mohl posílit útočník Milan Michálek. "Jeho zranění ramene není vážné, jak se původně zdálo. Teď záleží, jestli ho uvolní klub," řekl trenér Alois Hadamczik.

Ten přitom veškeré naděje na získání jedné z největších nadějí českého hokeje už vzdal.

"Jenže všechno se změnilo, když jsem mu ze slušnosti zavolal a chtěl mu říct, že jsem s ním moc počítal," vykládal trenér. "On ale hned řekl, že ho rameno sice trochu bolí, ale že nemá přetržené vazy. A ani otřes mozku."

Kouč Michálkovi okamžitě nabídl prostor pro léčbu u reprezentačních specialistů. Jenže účast na světovém šampionátu musí posvětit jeho zaměstnavatel, tedy San Jose Sharks. Hráče teď čeká výstupní prohlídka.

"Vůbec netuším, jaké máme naděje," připustil Hadamczik krátce po posledním utkání v základní skupině s Itálií. "Vím jen to, že on sám přijet chce, a mou povinností je využít všech možností ho do Quebeku dostat."

Podle posledních informací však s Michálkem rozhodně nemůže počítat pro osmifinálovou skupinu.

"Měl jsem s ním další dva telefonáty, a pokud Milana klub pustí, bude moct nastoupit až ve čtvrtfinále," sdělil trenér, jenž by se definitivní verdikt San Jose měl dozvědět v průběhu středy.

Hadamczik o Michálkovi uvažuje už delší dobu. "Je to hokejista, který do týmu rozhodně patří," tvrdí o něm. V hlavě už měl přitom variantu druhého útoku ve složení Michálek, Plekanec, Kotalík.

Kouč tak zatím stále neuzavřel soupisku. V případě, že Michálek tým doplní, vyřadí z ní jednoho útočníka. Podle všeho Václava Skuhravého.

Už v úterý reprezentace získala Michala Rozsívala, jeho příjezd do dějiště šampionátu se však také protahuje. Kromě problémů s pojistkou nemůže vedení národního týmu pro obránce New Yorku Rangers sehnat místo v letadle.

"Budete se divit, ale všechny lety jsou vyprodané. Přitom jsem chtěl, aby byl už ve středu na tréninku," povzdechl si Hadamczik.Najdete na iDNES.czmobilní verze