Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tenisový turnaj hokejistů bude v Benátkách

23 2004
Benátky nad Jizerou - Hokejisté z NHL, fotbaloví internacionálové a populární herci. Takové obsazení bude mít tenisový turnaj osobností, který se 7. července uskuteční v Benátkách nad Jizerou. Tahle akce se v minulých letech zabydlela v mladoboleslavském lesoparku Štěpánka, letos se poprvé stěhuje do sousedních Benátek.

Benátecký hokejový klub slaví v letošním roce sedmdesáté výročí svého vzniku a prvním podnikem zapadajícím do rámce oslav bude tenisový turnaj.

"Letos se bude hrát již čtvrtý ročník," řekl hlavní pořadatel tenisového klání Pavel Petr. "Poprvé se však bude hrát jako Memoriál Pavla Vrbaty. Tedy tatínka hokejistů Radima a Davida, který nás nedávno náhle opustil a který spolu se mnou stál u organizace předešlých ročníků."

Čtrnáct dnů před termínem turnaje vrcholí jeho přípravy. Především se dolaďuje seznam účastníků. Svůj start v Benátkách zatím stoprocentně potvrdili Radim Vrbata (Carolina), David Vrbata (Sparta), Václav Nedorost (Florida), Josef Vašíček (Carolina), Tomáš Plekanec (Montreal), Ladislav Vlček (Kladno) a Václav Pletka (Třinec).

"Oslovili jsme také další hokejisty, včetně Davida Výborného, který čeká na program Jágr týmu. Pokud nebude termín kolidovat, rád přijede," prozradil Pavel Petr. Kompletní seznam hokejistů, kteří do turnaje ve čtyřhrách zasáhnou, se ale ještě bude dolaďovat se snahou získat další významnou osobnost.

Kromě současných hokejistů se ovšem představí také herci a další známí sportovci.
"V tom bude letošní ročník odlišný od těch předchozích. Na benáteckých kurtech diváci uvidí například hokejové internacionály Pavla Richtera a Jiřího Hrdinu, fotbalistu Ladislava Vízka a herecké osobnosti, jakými jsou Josef Dvořák či Václav Vydra," uvedl Petr.

I když tenis bude hlavní náplní akce, nebude jedinou sportovní činností hostů.
O den dříve se totiž hvězdy sejdou v golfovém areálu v Benátkách nad Jizerou.

Autoři:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze