Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tenkrát odchází z Ruska, míří do finského Oulu

13 2003
Kladno - Útočník Petr Tenkrát se rozhodl vyměnit angažmá v ruském Voskresensku za působení ve finské lize. Rusové o služby šestadvacetiletého hokejisty už nejevili zájem a proto se hráč začal poohlížet po jiném vhodném angažmá.

V rozhovoru pro server hokej.cz Tenkrát prohlásil, že je blízko dohodě právě se zástupci Oulu. "Dohodě už by nemělo nic zabránit a v sobotu bych měl odletět do Finska," uvedl Tenkrát, jenž by měl ve svém staronovém působišti podepsat tříletou smlouvu. Dres momentálně druhého celku finské soutěže totiž již oblékal v loňské sezoně.

Přání opustit kádr Voskresensku prozradil kladenský odchovanec již v minulém týdnu. Důvodem, proč už nechtěl v Rusku zůstat, byly špatné podmínky v klubu. "Když tam chce hrát člověk hokej, musí tyhle věci překonat. Jenže když se k tomu pak přidají další problémy, a ty neustále narůstají, v člověku to bouchne a dojde mu trpělivost. To je můj případ," vysvětlil.

O jeho služby se ucházelo i Kladno. Středočeský klub však nedokázal zaplatit za hráče odstupné, které Voskresensk požadoval.

Pro Oulu to takový problém nebyl, proto jde Tenkrát opět na sever Evropy. "Kladnu to nemohu zazlívat, ta částka byla opravdu docela vysoká," dodal pro hokej.cz realisticky útočník, který je momentálně v Čechách. Po reprezentační přestávce se totiž do Ruska už nevrátil.

Ve Finsku se tak potká s krajanem Martinem Štěpánkem, jenž musel právě kvůli němu z Ruska odejít. Tenkrátovým angažováním totiž Chimik získal čtvrtého cizince a rozhodl se předčasně ukončit Štěpánkovu smlouvu.

Nyní však ve Voskresensku zůstal pouze Ondřej Steiner, protože předčasný odchod si vynutil i Martin Procházka.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze