Tenkrát rozhodl v poslední minutě

2 2001
P r a h a - Dominik Hašek pokračuje ve svých vynikajících výkonech z poslední doby. Tentokrát pomohl svému Buffalu nejen perfektními zákroky v brance, ale také úspěšnou přihrávkou na poslední gól. Buffalo vyhrálo na ledě Tampy Bay 4:2, když za domácí snižoval obránce Kubina. Hrdinou utkání v Anaheimu se stal Petr Tenkrát. Jeho střela v poslední minutě totiž dopomohla domácím k těsné výhře 2:1 nad Vanvcouverem. Střelecké úspěchy si připsali také Radek Dvořák v barvách newyorských Rangers a František Špaček, jehož branka však pro Chicago vítězství nad Edmontonem neznamenala.

K tomu, aby se v Anaheimu hrálo prodloužení, chybělo 58 sekund. Po střele Paula Kariyi se však nováček Marc Chouinard dostal k odraženému puku, přihrál před branku Tenkrátovi, který prostřelil gólmana Cloutiera. "Věděl jsem, že tam Petr někde bude. Nevěděl jsem sice přesně kde, stejně jsem tam ale puk poslal," popsal rozhodující akci Chouinard.

Přestože Vancouver vyhrál ze čtrnácti utkání pouze jedno, drží se v Západní konferenci stále na sedmém, postupovém místě do play off. Na deváté Los Angeles, s kterým jej čekají dva vzájemné zápasy, má ale pouze jednobodový náskok. "Tahle porážka je pro nás hodně nepříjemná. Musíme se ale sebrat a připravit se na příští zápas," burcoval své svěřence trenér Marc Crawford.

Po brance Miroslava Šatana vedlo Buffalo v Tampě už 3:1, šest a půl minuty před koncem však domácí dostal do hry Pavel Kubina. Pozorný Hašek už pak ale další puk za svá záda nepustil a při závěrečné power play Lightning dokázal navíc Alexeji Žitnikovi přihrát na pojišťovací gól. "Hašek by si dnes možná vystačil sám," smál se brankářovi Dave Andreychuk. "Lightning hráli v první třetině hodně dobře. Předčili nás v počtu střel a jasně nás přehráli. Od druhé třetiny jsme ale byli lepším týmem my," pochvaloval si Hašek.

Čtvrté vítězství v řadě si díky výhře 4:2 nad Atlantou připsali hokejisté New Yorku Rangers. Po nepodařené sezóně se Jezdci před play off konečně dostávají do formy, ve vyřazovacích bojích však budou už čtvrtý rok po sobě chybět. Radost ze zisku dvou bodů jim zkalilo zranění obránce Tomáše Kloučka, který po neúspěšném pokusu trefit protihráče narazil do hrazení a zpřetrhal si vazy v koleni. Podle prvních odhadů si nadějný bek nezahraje možná celou příští sezónu. "Pro Tomáše je to neskutečná rána. Nemohu tomu uvěřit. Právě když se mu začalo dařit, potká ho takováhle věc. Pro něj i pro tým je to hodně nepříjemná věc," litoval spoluhráče kapitán Mark Messier.

Dva důležité body si připsala o play off bojující Carolina, která v Ottawě porazila v prodloužení tamní Senators 3:2. Dva góly ze sedmnácti střel pustil v zápase s Columbusem brankář Roman Turek ze St. Louis. Jeho spoluhráči skórovali z třiceti
střel pouze jednou a Blues tak podlehli Blue Jackets 1:2.

Statistiky:

Ottawa - Carolina 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. McEachern, 24. Jašin - 3. a 17. O'Neill (na první Malík), 62. Willis. Střely na branku: 24:35. Diváci: 18.500.

Atlanta - New York Rangers 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Brunette, 39. Murphy (F. Kaberle) - 15. Leetch, 26. Kamenskij (Grošek), 34. York, 60. Dvořák. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.047.

Tampa Bay - Buffalo 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 24. Emmons, 54. Kubina - 32. a 59. Žitnik (na druhou Hašek), 47. Andreychuk, 48. Šatan. Střely na branku: 22:25.
Diváci: 15.214.

Detroit - Washington 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 33. Draper, 61. Yzerman - 52. Christič. Střely na branku: 42:22. Diváci: 19.995.

Columbus - St. Louis 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 6. Nummelin, 24. Gardiner - 19. Turgeon. Střely na branku: 17:30. Diváci: 18.136.

Chicago - Edmonton 3:3 po prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 10. a 36. Daze (Špaček), 16. Špaček - 34. Weight, 48. Niinimaa, 49. Smyth. Střely na branku: 27:29. Diváci: 14.387.

Anaheim - Vancouver 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 7. Trepanier, 60. Tenkrát - 5. Schaefer. Střely na  branku: 15:30. Diváci: 16.006.