Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Těšíme se jako malé děti na Vánoce, říkají rozhodčí před Spengler Cupem

Spengler Cup: Kanada - Manheim - Kanaďan Simon Gamache (vlevo) a brankář Adam Hauser z celku Adler Mannheim v utkání Spenglerova poháru. | foto: Reuters

26 2008
Poprvé jako hlavní rozhodčí. Marco Prugger a Daniel Stricker si v posledním týdnu roku svá premiérová vystoupení na Spengler Cupu pořádně užijí.

Deniel Stricker už atmosféru Spengler Cupu dobře zná. V roce 2001 tady pomáhal jako čárový sudí. Turnaj v Davosu je pro něj velkým magnetem: "Najdete tady všechno, co k lednímu hokeji patří. A pro nás rozhodčí je to takový bonbonek v celé hokejové sezoně."

"Já se na Spengler Cup těším jako malé dítě na Vánoce," přidává se s úsměvem kolega Marco Prugger. Tyhle svátky ale o odpočinku nebudou. "Velký tlak médií, veřejnosti i účastníků turnaje je druhá stránka věci. Ale všichni víme, o co jde. Rozhodně chceme i my, rozhodčí, odvést dobrou práci."

Oba sudí láká také atmosféra turnaje. "Vedle hokeje budeme mít čas i na další věci. Moc se těším na setkání s ostatními rozhodčími. Popovídáme si o svých zážitcích, představíme svou filozofii pohledu na hokej a řešení problémů v ostatních zemích," říká Stricker.

Stejně jako v České republice, ani ve Švýcarsku nejsou hokejoví rozhodčí profesionálové. Vedle pískání mají i svá civilní povolání.

Třeba Stricker je výkonným ředitelem pro jakost. "Mám velké štěstí, že můj pracovní tým je skutečně skvělý a během zimního období jej stačí pouze koordinovat," říká. Přesto už letos kvůli hokeji obětoval třicet dní ze své dovolené. "Někdy je to trochu na krev," usmívá se.

Ani to ale sudí od hokeje neodradí. Stricker píská sedmnáct let, kolega Prugger ještě o šest let déle. "Naučilo mě to hodně užitečného. Třeba při jednání s lidmi nebo v řešení obtížných situací," říká Prugger. "Něco nového se naučím každý den," přidává se Stricker.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze