Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Titul by českému týmu vynesl deset milionů

29 2003
Helsinky - Přibližně o 400 000 korun si může polepšit každý český hokejový reprezentant, pokud by národní tým vyhrál mistrovství světa. Český svaz ledního hokeje totiž vypsal za zlaté medaile stejně jako před rokem prémii deset milionů. Jak by se tato částka dělila, není momentálně jisté. Pokud by však každý z pětadvaceti hráčů, kteří se mohou objevit na soupisce, získal stejnou část, přišlo by mu na konto právě 400 000. Podstatně lépe jsou na tom úřadující šampioni ze Slovenska. Pokud totiž získají i letos zlaté medaile, bude se mezi mužstvo dělit více než 19 milionů českých korun.

Tamní svaz se totiž rozhodl uvolnit hráčům 60 procent z částky, kterou na konto vítězů pošle Mezinárodní hokejová federace.

Funkcionáři v Curychu se rozhodli, že rozdělí mezi účastníky turnaje celkem 6,5 milionu švýcarských franků. Z nich první tým vyinkasuje 900 000, poražený finalista o 50 000 méně a držitelé bronzových medailí poté pro svůj národní svaz vybojují 820 000 švýcarských franků.

Vypsané prémie pro MS však nejsou nic proti tomu, co měli údajně slíbeno hráči Omsku za triumf v ruské superlize. Tým, v kterém působila česká trenérská dvojice Ivan Hlinka, Radim Rulík a hráči Pavel Patera, Tomáš Vlasák, Martin Procházka a Jiří Šlégr, měl možnost rozdělit si 4,5 milionu dolarů. Avangard však skončil až na čtvrtém místě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze