Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TJ Bohemians žádá o územní rozhodnutí

4 2001
P r a h a - Tělovýchovná jednota Bohemians dnes požádala o územní rozhodnutí ke stavbě víceúčelové haly v Praze na Hagiboru. Jak uvedl generální sekretář Richard Šach, žádost neodnesli na magistrátní odbor územního rozhodování přímo členové vršovické jednoty, ale zástupci projektantské kanceláře finských investorů. "Na základě naší předešlé domluvy k nám ráno přišli, odnesli si plnou moc a řekli, že žádost dnes podají," řekl Šach.

Zda již žádost na odbor územního rozhodování skutečně dorazila, se dosud nepodařilo ověřit. Stavba nové haly v Praze je podmínkou mezinárodní hokejové federace pro pořádání mistrovství světa v roce 2003 v České republice.

Schvalovací řízení bude trvat nejméně dva měsíce, jak stanoví správní řád. Pokud bude muset odbor územního rozhodování řízení přerušit nebo se proti vydání územního rozhodnutí odvolá některý z jeho účastníků, doba se ještě prodlouží. V případě odvolání to mohou být zhruba další tři měsíce. Vyplývá to z informací, které dnes poskytla ředitelka odboru Jiřina Kejvalová.

Pracovníci odboru nejprve posoudí, zda je návrh úplný, či nikoli. Pokud úplný nebude, řízení přeruší a vyzvou navrhovatele, aby jej ve stanovené lhůtě doplnil. Nestane-li se tak, pracovníci odboru řízení zastaví. V případě, že návrh bude v pořádku, odbor oznámí, že bylo řízení zahájeno. Mezitím musí magistrátní odbor vyzvat registrovaná občanská sdružení, zda se chtějí stát jeho účastníky.

"Odbor územního rozhodování plní správní lhůty a územní rozhodnutí vydáváme do 60 dnů. Výjimečně se zpozdíme, a to je v řádu několika dnů. Urychlit se to nedá," uvedla Kejvalová. Proti vydání rozhodnutí se však mohou přihlášená občanská sdružení odvolat.

"Obecně řečeno, každý investor počítá s dobou na odvolání. Pokud je stavba jakkoli významnější, občanská sdružení se odvolávají u všeho. Tam jsou na to potřeba zhruba tři měsíce," poznamenala ředitelka. Poté, co vydané územní rozhodnutí nabude platnosti, čeká investora podobný postup v řízení na vydání stavebního povolení.

Pražský primátor Jan Kasl minulý týden uvedl, že se město pokusí vyjít investorům maximálně vstříc. "Již jednou jsme iniciovali schůzku zástupců všech odborů, kteří přijdou se stavbou haly do styku, aby se vše urychlilo. K získání potřebných povolení je totiž nutné získat řadu razítek. Investoři na ni však tehdy nepřišli," pravil Kasl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze