Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


To jsou nákupy! divil se střelec Hejduk

8 2003
Krále střelců NHL čeká v týmu Colorado Avalanche nevídaná konkurence. Po nedávném angažování střeleckých es Kariyi a Selänneho se hokejista Milan Hejduk občas nemusí vejít do elitní přesilovkové formace v nabité sestavě Avalanche. "No, doufám, že se nějak podělíme. Že na mě něco zbude," říká s pousmáním sedmadvacetileté pravé křídlo.

Co vás napadlo, když se k vám zpráva donesla?
Koukal jsem na teletext a povídám si: Teda, to jsou nákupy! Vedení to se Stanley Cupem musí myslet vážně! Ze začátku se mi tomu vůbec nechtělo věřit.

A co teprve Kariyův plat 1,2 milionu dolarů ročně! Ten vás neudivil?
To je nějaká chyba, ne?

Není. Kariya bude za rok volným hráčem, protože bude vydělávat méně, než je průměr NHL. Může si pak vybrat nejlepší nabídku od jakéhokoliv klubu.
Aha! A já vážně myslel, že je to překlep! Takhle to dává smysl. Rok to přetrpí a pak mu někdo pořádně nasype...

Kariya chtěl především hrát s kamarádem Selännem v silném týmu. Nemáte obavy, že vedle Blakea, Forsberga a Sakika bude v Coloradu příliš mnoho osobností?
Kariyu ani Selänneho neznám. Záleží, jak se tam srovnáme. Hlavně ať nedopadneme jako New York Rangers! Ti už léta nebyli v play-off. Manažer a trenér to ale podle mě dají dohromady.

Vaše nazdobená soupiska teď vypadá jako sestava fotbalového Realu Madrid. Jste rád mezi tak výjimečnými hokejisty? Nebo raději sám hrajete hlavní roli?
Těžko říct. Každý je rád hodně na ledě. Ale bez velkých hráčů se zase nedá vyhrát Stanley Cup. A určitě je lepší vyhrávat než prohrávat.

Už jste to stačili probrat se spoluhráčem Martinem Škoulou?
V neděli jsme byli v Nové Pace na autokrosu a shodli jsme, že se do toho vedení fakt pořádně opřelo!

Coloradu chybí k dokonalosti po odchodu Patricka Roye do důchodu snad leda skvělý gólman. Koho by mohlo získat? Seana Burkea z Phoenixu?
To záleží na vedení. Máme tam šikovného Švýcara Aebischera. Když zaskočil za Roye, šlo mu to. Jenže nikdo ho neviděl chytat pod tlakem...

A co říkáte na stále pravděpodobnější návrat brankáře Dominika Haška do NHL? Překvapuje vás ta zpráva?
Já si nejdřív myslel, že je to nějaká kachna. Opravdu jsem nevěřil, že se Hašan bude cpát zpátky. Myslel jsem, že s hokejem skončil nadobro. (Žertovně) Třeba bude chytat za nás!

Myslíte, že by Detroit pustil takový trumf zrovna vám, svému nenáviděnému rivalovi v Západní konferenci?
No to asi ne. Takovou službu by nám určitě neudělal. (Smích)

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze