Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tohle vyřazení mě bude mrzet celý život, říká Hadamczik

Alois Hadamczik - Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik. | foto: ČTK

16 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Alois Hadamczik chvíli po prohraném čtvrtfinále se Švédskem a o den později? Žádný rozdíl. Trenér hokejové reprezentace na mistrovství světa v Kanadě měl v obou případech ve tváři pořád ten smutný a zklamaný výraz.

Berete Švédy jako svého osudového soupeře?
Musím říct, že kdybych si měl vybírat, tak Švédy bych nikdy nechtěl, protože na ně mám smůlu. V Kanadě jsme mohli pomýšlet hodně vysoko. Tahle prohra mě mrzí víc, než je zdrávo.

Jak dlouho budete neúspěch nosit v hlavě?
Celý život! Celý život mě bude mrzet, že tak dobrý tým nedotáhl vedení do konce a nešel se poprat o medaili.

Štve vás vyřazení víc než loni v Moskvě?
Určitě. Poprvé jsem byl naštvaný na celý svět kvůli tomu, že jsme ve čtvrtfinále nešli na Švýcary. S nimi by to byl tréninkový zápas. Viděl jsem je a už kondičně nemohli. Sami si můžeme za to, že jsme narazili na Švédsko. Bohužel nemáme štěstí.

. Je smutné, že jsme prohráli takovým gólem. Člověka to bolí, protože pro úspěch udělal hodně. Spoustu kluků z NHL jsem přesvědčoval, aby přijeli. Abychom vytvořili dobrý tým. To se nakonec povedlo, ale chybělo štěstí.

Jste připravený na kritiku, která může přijít?
Na to má každý právo. Jsou lidé soudní a nesoudní. Někdo bude kritizovat, že v týmu něco nefungovalo, ale já prostě neumím odvrátit to, že padl takový gól nebo že jsme neproměnili šance.

Jaká je tedy příčina neúspěchu?
Dali jsme Švédům jenom jeden gól, ten druhý byl z penalty. Navíc jsme neproměnili přesilovky.

Jak hodnotíte hru na celém turnaji?
Pokud bych hodnotil hokej na krásu, tak jsme hráli velmi dobře. Pokud jde o výsledek, byli jsme neúspěšní. Chtěli jsme hrát o medaile a připravil nás o ně takový kuriózní gól.

Český tým podruhé za sebou vypadl ve čtvrtfinále, znamená to něco?
Myslím, že to neznamená nic. Do národního mužstva jsem zabudoval patnáct nových hráčů a díky tomu má teď novou kostru. Věřím, že se bude jenom lepšit.

Alois HadamczikChybí ovšem kvalitní gólman, nemyslíte?
Každé období má své hrdiny a vynikající hráče. Kdyby tento tým mohl mít Dominika Haška v plné formě, bylo by to určitě jiné. Ale Hnilička v posledním utkání nezklamal. Chytal výborně a já mu nemůžu nic vyčítat. Na druhou stranu je pravda, že další zkušené gólmany kromě Vokouna nemáme. Pokud skončí Hnilička, budeme muset do týmu zabudovávat nové kluky. Rozhodně ale nesouhlasím s kritikou Holečka, který se diví, že nechytá Mensator.

Proč?
Loni byl skoro celou sezonu zraněný. Letos sice chytal, ale jeho nominace na mistrovství světa nebyla opodstatněná zkušenostmi a výkony v národním týmu.

Na turnaji jste hráli pěkný hokej...
... Promiňte, že vám skáču do řeči, ale to je nám prd platné.

Co byste tedy řekl člověku, který by vám argumentoval tím, že jste na turnaji nestačili na žádného silného soupeře?
Musel bych mu dát za pravdu.Najdete na iDNES.czmobilní verze