Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Toman: Tým, jako je Ufa, se hned tak nevidí

Budějovice - Karlovy Vary, Toman (vlevo), Mudroch - Milan Toman z Budějovic (vlevo) v souboji z Petrem Mudrochem z Karlových Varů. | foto: Slavomír KubešMF DNES

12 2008
Pouze bez obránce Tverdovského přiletěla včera Ufa k utkání dnešnímu utkání Ligy mistrů v Českých Budějovicích. "Jinak jsme kompletní," prohlásil hlavní kouč týmu Sergej Michalev. Hraje se od 19:30 hodin.

Očekávaný zápas pro hokejového fanouška v jižních Čechách kazí poslední příčka domácích v extralize. Sázející sází z 90 procent na ruský tým. "V přestávce jsme potrénovali a trochu jsme si vyčistili hlavy," sdělil obránce HC Mountfield Milan Toman. Věří, že přestávka přišla pro jeho tým v pravou chvíli.

Přikládáte tomu utkání velký význam?  Může jít o prémie, ale v Lize  mistrů je postup vzdálený.
Jde spíš o to, aby se po přestávce do další části sezony dobře vstoupilo. Víme, že Ufa je strašně silný tým a jde o to, aby to nedopadlo jako na jejím ledě. Abych řekl pravdu, z mého pohledu je důležité, jak budeme pokračovat v pátek na ledě Sparty v extralize.

Ufa měla na mezistátním turnaji Karjala ve Finsku osm hráčů. Může to mít vliv na její výkonnost?
Myslím si, že má tak široký a silný kádr, že ji to nepoznamená.

Ruské týmy mají hru založenou na bruslení. Jak můžete bránit soupeře, aby kolem vás nelétali?
Co se týče obránců, ti mají na starosti dva vystrčené hroty útoku soupeře. Můžeme si je přehazovat nebo s nimi kroužit ve středním pásmu. Zbytek práce záleží na útočnících, což vědí hlavně ti, co hokej dělají.

V čem tedy vězí práce útočníků?
Jejich práce začíná ve třetině soupeře, když se jeho hráči rozjíždějí. Aby se nestalo, že někomu za zády se protihráč rozjede a letí přes celé hřiště. I kolem nás...

Může na hráče Ufy mít vliv, že budou na menší ploše než doma?
Těžko říct. Nevím, jestli se jim hraje dobře na malých hřištích. My taky hrajeme sem tam na větším. Většinou stačí pár střídání, třetina, aby si člověk zvyknul.

V Ufě se hrálo na velkém hřišti...
V té situaci, v jaké jsme tam jeli, by nám dali šišku i na malém...

Měli jste tam vnitřní problémy?
Nepovedený začátek tady nás rozhodil. I když jsme teď poslední a není to ideální, situaci vidíme trošku jinak a snažíme se to napravit.

Láká vás porazit Ufu i za cenu vydání všech sil?
Můžu mluvit za sebe. Porazit bych chtěl každého a naplno budeme hrát určitě. I když vím, že tady je třeba zachránit situaci v extralize.

Vidět Ufu, to asi bude zážitek...
Takový tým diváci jen tak neuvidí. V Americe mívají dvě lepší lajny. Co se týče hokejovosti, hraje za Ufu první lajna stejně jako čtvrtá.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze