Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Jihlavy Čachotský: Pro nás je nyní cílem vyhrát první zápas

Jihlavský Tomáš Čachotský (vlevo) se raduje ze své branky. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

15 2015
Z posledních 13 zápasů základní části dokázali 11 dotáhnout do vítězného konce. Nyní jihlavští hokejisté věří, že na úspěšnou sérii navážou také v play-off.

„Víme, že Kladno bude mít obrovskou sílu. Ale začíná se za stavu 0:0 a šance jsou padesát na padesát,“ myslí si kapitán Dukly Tomáš Čachotský. „Nějakou formu jsme v lednu měli, takže obavy nejsou na místě.“

Nejproduktivnější jihlavský hráč dlouhodobé části (45 bodů v 49 zápasech – pozn. red.) věří, že ve čtvrtfinále budou fanoušci sledovat ofenzivní partii. „I když se play-off hraje na co nejméně obdržených branek, myslím, že žádný vyložený zanďour to nebude,“ tipuje před sérií, která startuje příští středu a čtvrtek dvěma utkáními v Jihlavě.

„Doufám, že to přinese něco lidem, ale i nám. Abychom si to fakt užili. Protože tyhle vzpomínky na play-off – zvlášť když se povede úspěšná série – jsou to nejvíc, co si z hokeje můžete vzít,“ myslí si.

V závěru základní části Dukla, která se v průběhu sezony pohybovala ve středu tabulky, bojovala o druhé místo. To jí ale po domácí porážce 2:3 na nájezdy s Ústím nad Labem a 1:4 v Havířově uniklo. „Je to škoda,“ připouští Čachotský. „Ale když si vezmu průběh sezony, je dobré, že jsme se z toho dokázali takhle vyhrabat. Až na vršek tabulky,“ pokračuje.

S tím, že věří, že tým na dobré výsledky naváže i v play-off. Navzdory dvoutýdenní pauze, která kvůli předkolu play-off dělí základní část a čtvrtfinále.

„Doufám, že si formu z konce dlouhodobé soutěže přeneseme. Připravíme se na Kladno a uvidíme, jak to půjde,“ hlásí Čachotský. „Vůbec bych se ale nedíval na celou sérii. Pro nás je nyní cílem vyhrát první zápas,“ doplnil.

Program čtvrtfinále play-off první ligy

Středa 18. února - 1. zápasy: 17:30 Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem, ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou, SK Horácká Slavia Třebíč - HC AZ Havířov 2010, HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno.

Čtvrtek 19. února - 2. zápasy: 17:30 Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem, ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou, SK Horácká Slavia Třebíč - HC AZ Havířov 2010, HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno.

Neděle 22. února - 3. zápasy: 16:00 Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava, 17:00 HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov, HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice, HC AZ Havířov 2010 - SK Horácká Slavia Třebíč.

Pondělí 23. února - 4. zápasy: 17:30 HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice, 18:00 HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov, HC AZ Havířov 2010 - SK Horácká Slavia Třebíč, Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava.

Čtvrtek 26. února - případné 5. zápasy: 17:30 Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem, ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou, SK Horácká Slavia Třebíč - HC AZ Havířov 2010, HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno.

Neděle 1. března - případné 6. zápasy: 16:00 Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava, 17:00 HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov, HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice, HC AZ Havířov 2010 - SK Horácká Slavia Třebíč.

Středa 4. března - případné 7. zápasy: 17:30 Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem, ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou, SK Horácká Slavia Třebíč - HC AZ Havířov 2010, HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze