Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fleischmann neboduje. Musím se těm mladým vyrovnat, říká si

Tomáš Fleischmann se marně snaží vstřelit gól. | foto: AP

23 2014
Oženil se, před sedmi měsíci se mu narodila dcera. „Všechno funguje perfektně, jsem velice spokojený,“ hlásí Tomáš Fleischmann z Floridy. Jenže na ledě to není úplně ono.

Český hokejový útočník má po šesti zápasech na kontě nepěkné číslo - nulu. V nové sezoně dosud nedal gól, na žádný ani nepřihrál.

„Byl jsem zvyklý sbírat body a teď to nejde. Dřív to bylo lepší, protože jsem hrával mnohem víc minut za zápas,“ říká Fleischmann v rozhovoru pro iDNES.cz. „Teď jsem ve třetím útoku. Nedá se nic dělat, musím na sobě pořád makat.“

Úterní zápas v Coloradu jste vyhráli, ale před tím dali Panthers v pěti úvodních zápasech sezony jen pět gólů. Čím to bylo?
Přišlo docela dost nových hráčů, kteří se zapracovávají do týmu a docela dost se přemýšlí o systému jak hrát. Na druhou stranu zase málo gólů dostáváme, což je proti předchozím sezonám příjemná změna. I když na tom v úvodu nejsme nelépe, tak to funguje a věřím, že se naše střelecká nemohoucnost zlepší.

Florida ve zmiňovaných pěti utkáních vyhrála jen jednou. Nebyla už v klubu cítit panika z úvodních výsledků?
Panika ne, i když s přípravou dohromady jsme vlastně nevyhráli osm zápasů za sebou. Ovšem viděli jsme, že hrajeme docela dobře, jen se potřebujeme sladit. A počkat, až začneme dávat góly.

Jak se změnil styl hry a vaše úkoly pod novým koučem Gerardem Gallantem?
Jak jsem říkal, posunul jsem se do třetí lajny a hraju vesměs kolem 14 až 15 minut. Nejsem tak vytížený, jako jsem býval v minulých letech, ale zase na druhou stranu bráním třeba při oslabeních a mám na ledě trochu jinou roli.

Z USA jsem nemohl ven

Přes léto se obvykle podívá domů do Kopřivnice, letos však Tomáš Fleischmann musel zůstat na "nuceném pobytu" na Floridě. Žádal totiž o Zelenou kartu nutnou pro trvalý pobyt v USA. A Spojené státy proto nesměl opustit. "Do té doby, než se Green Card vyřídila, jsme nemohli odjet. Nyní už je všechno hotové," popsal hokejista. Na mistrovství světa do Prahy by tak v květnu 2015 v případě vyřazení Floridy přiletět mohl.

Florida je tým v přestavbě, mladíci jako Barkov, Huberdeau, Bjugstad a další hrají čím dál důležitější roli. Nepřipadáte si v klubu ve 30 letech už jako veterán?
To je pravda. Přišel jsem do NHL a říkal jsem si, jak jsem mladý. A najednou je ze mě skoro nejstarší hráč v týmu. Mladí u nás dostávají hodně prostoru, záleží, jak toho využijí. Já se jim musím vyrovnat a prosadit se taky.

Na vaše domácí zápasy nechodí lidi, na duel s Ottawou přišlo nedávno dokonce jen sedm tisíc diváků. Není vám z toho smutno?
Minulý rok změnil klub majitele a vedení udělalo přes léto trochu více změn. Ceny lístků nastavilo na vyšší úroveň, už se nerozdávají na pláži jako v minulosti. Zvýšením cen se klub snaží udržet svůj ‚brand‘.

Jenže dopad je takový, že tribuny jsou poloprázdné. Patří vlastně NHL ještě vůbec na předměstí Miami?
Já myslím, že hokej k Floridě patří. Pokud se hraje výborně, tak fanoušci chodí. Musíme je získat jednoho po druhém tím, že budeme hrát dobře. Záleží jen na tom, jaké budou naše výkony a výsledky.

Co se musí stát, aby se Panthers zvedli a dostali se na příčky vedoucí do play off?
Určitě musí dobře pracovat obrana, pak můžeme zase vyhrávat zápasy. Hlavně je důležité zabrat teď na začátku, abychom to zase pak nemuseli nahánět. Pokaždé, když jsme byli v play off, jsme museli honit body na konci základní části.

.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze