Hyka spoluvytváří historii Golden Knights. Dal první gól nováčka NHL

Tomáš Hyka v reprezentačním dresu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

13 2017
První gól v historii klubu Vegas Golden Knights má český podpis. V premiérovém utkání novice hokejové NHL jako první skóroval Tomáš Hyka. Jeho tým však nakonec přípravný duel proti Los Angeles, který byl součástí nováčkovského kempu, prohrál 2:6.

Hyka si v úvodní třetině nabruslil mezi obránce a bekhendovou střelou mezi betony překonal brankáře Cala Petersena.

„Je to jedna z mých silnějších stránek a snažím se ji v kempu využívat. Je to trochu těžší, protože je zde užší led než v Evropě, ale je skvělé, že jsem dal první gól,“ vykládal novinářům Hyka, jenž v minulé sezoně oblékal dres extraligové Mladé Boleslavi.

13.září 2017 v 02:21, příspěvek archivován: 13.září 2017 v 11:58

VIDEO: We know we didn't score in our first 14 months as a team...but 15 months, that's where we draw the line! ??Hyka scores our first (EVER) goal https://t.co/B5PXngywFT

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

We know we didn't score in our first 14 months as a team...but 15 months, that's where we draw the line! Hyka scores our first (EVER) goal https://t.co/B5PXngywFT

Účastník letošního světového šampionátu působil v zámoří již v letech 2011 až 2013, kdy hrál juniorskou ligu QMJHL. Před pěti lety jej draftovalo Los Angeles, ale šanci v klubu nikdy nedostal.

„Po první třetině jsem si to uvědomil. Bylo skvělé zahrát si poprvé v dresech, ale jsem zklamaný, že jsme nevyhráli,“ dodal Hyka, který se teď bude snažit prosadit do kádru Golden Knights a zahrát si i v NHL.

Předsezonní kemp začne ve čtvrtek a o místo budou bojovat i útočník Tomáš Nosek a brankář Jiří Patera, který chytal již proti Los Angeles.