Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tomáš Kaberle zhatil hvězdný přestup

22 2001
T o r o n t o, P r a h a - Bombasticky sledovaný přestup hokejového obra Erika Lindrose z Philadelphie do Toronta v NHL zkrachoval kvůli mladíkovi jménem Tomáš Kaberle. Philadelphia k nabízenému útočníkovi Antropovovi marně žádala třiadvacetiletého českého obránce. Toronto přihazovalo beka Markova, ale Kaberleho nepustilo a nenechalo se zviklat. Eric Lindros zůstává "uvězněn" ve Philadelphii, za niž nechce hrát, aféra přesto stačila natropit plno zmaru. Tým Toronto Maple Leafs rozložený nekonečnými drby začal ztrácet body a sesypal se až na sedmé místo ve Východní konferenci.

"Jezdím sem tři roky, ale ještě jsem je neviděl hrát takhle špatně, jsou podráždění," tvrdil  František Kaberle starší, který je právě u syna na návštěvě. "Taky Tomášovi už to lezlo na nervy, i když na druhou stranu mohl být hrdý, že se všechno  točí kolem něj." Probíralo se, jak asi Lindros, velká hvězda, zapadne do kolektivu. Šířily se obavy, zda mužstvo nerozloží svými manýry.

Tomáš Kaberle ovšem zachoval slovník kovaného profesionála a hovory z kabiny na veřejnost  nevypustil: "Člověk na to nesmí myslet." Podle četných předpovědí nemusel po ukončení přesunů skončit ve Philadelphii, spekulovalo se o následném stěhování do Los Angeles nebo Phoenixu v možné řetězové výměně.

"Každý říkal něco jiného, jenže byly to jen úvahy. Noviny  čteme každý, ale nijak zvlášť o tom nedebatujeme. Je fakt, že taková situace nám rozhodně  nepomohla." Zaručené zprávy o přestupu z Toronta slýchal už delší dobu. Hokej hýbe kanadským městem, informace se šíří rychle.

"O trejdu se mnou ale nikdo oficiálně nemluvil, to se tady neříká. Kouč Quinn akorát povídal, abych se soustředil na hokej," tvrdil. Známí mu vyprávěli, že by si v Americe pomohl finančně, poněvadž se tam odvádí nižší daně  než v Kanadě.

"Stejně se mi nechtělo pryč, s přítelkyní Ilonou jsme se tu zabydleli, našli si přátele," řekl Kaberle. "Taková změna by mě potkala poprvé, předtím jsem hrál jenom za Kladno."

Nejmladší z Kaberlovic klanu obránců se v uplynulých dnech přesvědčil, jak si ho vedení klubu váží. Ani kvůli slovutnému Lindrosovi jej neobětovalo, byť by se tradiční tým k smrti rád natáhl po Stanley Cupu. Tomáš Kaberle v NHL platí za ohromný talent, náleží k nejlepším ofenzivním zadákům. "Lindrosovská" kapitola by neměla být nejslavnější v jeho kariéře.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze