Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kariéru ústeckého hokejisty Kolafy ukončil pozitivní test na kokain

VELKÁ ŠANCE. A gól? Kdepak! Ústecký obránce Tomáš Kolafa z dorážky netrefil prázdnou branku, puk letěl křížem mimo. | foto: Petr Bílek, MF DNES

18 2015
Ústecký hokejista Tomáš Kolafa po uplynulé prvoligové sezoně ukončil kariéru, protože byl pozitivně testován na kokain. Deníku to potvrdil Jan Chlumský z Antidopingového výboru ČR.

„Měl pozitivní vzorek na kokain. Vzhledem k tomu, že nedodal žádné polehčující okolnosti a neodvolal se, byl mu vyměřen standardní trest zákazu činnosti na čtyři roky,“ řekl Chlumský o obránci, který v minulosti hájil i barvy jihlavské Dukly (2003–2004, 2007–2008 a 2011–2013), Horácké Slavie Třebíč (2007–2008) a havlíčkobrodských Rebelů (2013–2014).

Antidopingový výbor ČR v letech 1993 až 2014 zkontroloval 1 181 hokejistů, 11 z nich neprošlo. Kolafa byl testován 1. března tohoto roku, tedy po posledním zápase čtvrtfinále play-off, v němž Ústí podlehlo na domácím ledě Chomutovu 1:6.

Trest mu vyprší 19. března 2019, to bude Kolafovi 35 let.

Pro Deník vysvětlil, že B-vzorek si nenechal testovat, protože ho odevzdal hned při prvním odběru, a byl tedy stejný.

„Já bych za to zaplatil nějakých dvacet tisíc jen tak. Z toho důvodu jsem to odmítl,“ osvětlil Kolafa. „Rozhodl jsem se, že nebudu utrácet peníze za právníky. Hokejem jsem nevydělával tolik peněz, abych teď utratil všechny své úspory jen pro to, abych ho hrál dál. Ukončil jsem kariéru a našel si jinou práci.“

Vysvětlení, jak se kokain do jeho těla dostal, nemá.

Kolafa nesmí čtyři roky nikde hrát, trénovat ani dělat funkcionáře. A to ani v jiném sportu. Ústecký klub se od něj distancoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze