Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tomáš Martinec se vrací do Hradce Králové

4 2004
Hradec Králové - Pamětník hradecké extraligové sezony se po deseti letech vrací do klubu, kde hokejově vyrostl. Hokejový Hradec Králové získal do útoku dvě posily, jednou z nich je odchovanec Tomáš Martinec. Třicetiletý centr za sebou má deset extraligových sezon. "Víme, že potřebujeme v útoku posílit, Tomáš Martinec by tento náš záměr měl naplnit," uvedl generální manažer hradeckého klubu Roman Višňák.

Tomáš Martinec, jehož bratr Patrik po řadě sezon strávených v pražské Spartě nyní působí ve Slavii, se do Hradce vrací s vizitkou zkušeného extraligového hráče.

První sezonu v nejvyšší soutěži odehrál ještě v Hradci Králové, poté postupně vystřídal Olomouc, Pardubice a naposledy Litvínov. Před třemi lety si na sezonu odskočil na Slovensko, kde ho angažoval Zvolen.

Právě kvůli jeho zkušenostem na něj bude Hradec v následující sezoně hodně spoléhat. "Věříme, že bude tahounem mužstva," netají manažer Višňák.

Společně s Tomášem Martincem míří na východ Čech další litvínovský hráč Jan Šulc. Ten na východě Čech působil již v minulé sezoně, ale její závěr strávil v Ústí nad Labem. "Na levém křídle si u nás vedl velmi dobře, navíc je to typ univerzálního útočníka," uvedl Višňák.

Přicházející útočníci nejsou jedinými letními posilami hradeckého týmu. Klub už dříve získal zkušeného obránce Táborského, vedle toho se v Hradci objevili pardubičtí hráči Hylák, Kindl, Horák a Kubišta.

Martinec dal přednost návratu domů
Hokejová extraliga pro něj nemusela být uzavřenou kapitolou. Přesto se Tomáš Martinec rozhodl pro angažmá v prvoligovém Hradci Králové. Odchovanec východočeského klubu netají, že hlavní roli v jeho kroku sehrála rodina. "Syn jde od září do školy, proto jsme se rozhodli zůstat doma," vysvětluje hokejista, který v Hradci Králové trvale žije.

Bylo těžké rozhodnout se pro odchod z extraligy?
Samozřejmě jsme to dlouho probírali. V Litvínově mi skončila smlouva a přestože určitý zájem ze strany extraligových klubů byl, obnášelo by to cestování, což jsem už nechtěl podstoupit. Jsem v Hradci Králové doma a je příjemné vrátit se domů. Proto jsem rád, že tato nabídka přišla.

V Hradci Králové jste s hokejem začínal a zahrál jste si tady také extraligu. Hrálo i to roli při vašem rozhodování?
Určitě ano, protože na Hradec mám ty nejlepší vzpomínky. Zažil jsem tady postup do extraligy, kterou jsem si tady jako mladý kluk zahrál. I proto se na Hradec znovu těším.

Do první ligy se vracíte po více než deseti letech. Co od druhé nejvyšší soutěže očekáváte?
Sám jsem na to zvědavý, asi se v této soutěži bude hrát trochu jiný hokej. Na druhé straně to není špatná soutěž.
A Hradci se v ní v minulé sezoně dařilo, dostal se do play-off. Byl bych rád, kdyby se nám to podařilo zopakovat. Základ týmu zůstává zachován, což by nám mělo pomoci.

Že v Litvínově skončíte, jste věděl už na konci sezony. Jak to vypadá s vaší letní přípravou?
Protože jsem nevěděl, kde budu dál působit, tak jsem se připravoval individuálně. Není to však pro mě nic nového, jsem na to docela zvyklý. Do přípravy Hradce se však zapojím asi už v pátek.Najdete na iDNES.czmobilní verze