Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vincour v Coloradu bojuje o místo. Potřebuju čas na ledě, říká

Tomáš Vincour (nahoře) z Colorada bojuje s Claytonem Stonerem z Anaheimu. | foto: AP

1 2014
Denver (Od našeho spolupracovníka) - Hokejová mapa Tomáše Vincoura, edice 2014, má hodně velké rozpětí. Z Kazaně na divokém východě se český útočník na podzim přesunul přes zastávku v Brně až na daleký západ. V klubu Coloradu Avalanche se však prosazuje pomaleji, než by si přál.

„Rád bych měl víc času na ledě,“ říká Vincour v rozhovoru pro iDNES.cz.

Jak se vlastně přihodilo, že si vás najednou z Komety vytáhli do NHL? Byla za tím určitá stopa, kterou jste v Coloradu zanechal? Nebo udělal váš agent dobrou práci?
Já tady v Avs hrál před dvěma lety, pak jsem byl na farmě, ale Colorado na mě mělo práva. Já sám jsem se chtěl vrátit a byla za tím i dobrá práce mého agenta. Jsem, rád, že jsem zpátky.

Váš návrat od začátku provázely komplikace, od začátku přípravy jste měl zdravotní problémy. Jak moc vás to zbrzdilo?
Bohužel jsem se hned v prvním zápase na kempu zranil. Teď mám odehráno vlastně jen pět zápasů, zatímco ostatní skoro třicet. Forma se hledá a mám ještě hodně nedostatků, které potřebuju zlepšit. Pořád na tom pracuju a jsem hrozně rád, že jsem tak brzy po návratu na led dostal šanci jít nahoru a hrát za Avs.

Zabydlel jste se v Denveru, nebo jste tu pořád jen „jednou nohou“?
Zatím mám bydlení v Clevelandu, kde jsem byl na farmě. Zavolali mě nahoru nedávno.

Jak moc vám v Coloradu pomáhá přítomnost zkušenějšího krajana Jana Hejdy?
My se s Honzou moc nebavíme, on je takovej divnej a protivnej. tak se s ním nechci moc bavit. Ba ne, dělám si legraci. Samozřejmě jsme kamarádi, v kabině sedíme vedle sebe.

Jaká je nálada v kabině, když tým nenavázal na vzestup z minulé sezony a v té nové se mu spíš nedaří? Není v mužstvu jistá nervozita?
Já myslím, že je tady spousta výborných hokejistů. Je to v nás. Hrajeme vyrovnané zápasy, některé z nich ztrácíme a v jiných se dovedeme vrátit.

Vy sám hrajete kolem deseti minut za zápas, někdy i méně. Mluvil s vámi trenér Patrick Roy o vaší roli?
Konkrétně ne, ale do sestavy mě dává, tak to snad bude dobré. Musím na sobě pořád pracovat. Ale abych něco předvedl, potřebuju čas na ledě. Když člověk hraje pár minut za zápas, tak na tom ledě nemůže dokázat.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze