Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vokoun: Ruply mi nervy, vždyť Kopecký je můj soused...

4 2013
Vztekle udeřil nicnetušícího soupeře a rozpoutal tím hromadnou bitku. Hokejový brankář Tomáš Vokoun se vrací ke zkratu z minulého týdne, v němž se neudržel a praštil svého souseda z Floridy Tomáše Kopeckého.

"Právě kvůli tomu to bylo celé takové nešťastné," uznal gólman Pittsburghu s odstupem několika dní v rozhovoru pro iDNES.cz.

Už jste spolu mluvili?
Jo, pak jsme si psali. Člověku někdy rupnou nervy a stane se tohle. Ale my jsme oba zkušení a víme, že co se stane na ledě, to se stane na ledě. Mimo něj je to úplně něco jiného. Tohle ví všichni hráči, kteří jsou v NHL.

Na ten zápas na Floridě asi jen tak nezapomenete, že?
Takový je život, ne všechno se úplně povede. Poslední zápasy mi moc nevyšly... No spíš byly tragický, co se statistik týká. Někdy má člověk dvě tři nuly za sebou, jindy dostane kupu gólů. I když ne vždycky je to odraz jeho hry.

Co je tedy špatně?
Musíme poopravit hru v defenzívě, kvůli tomu dostáváme hodně gólů. Bavíme se o tom a snažíme se to zlepšit, protože tohle mužstvo je velice dobré dopředu. Víme, že góly vždycky dáme, ale teď je důležité, abychom je nedostávali.

Panuje kvůli tomu v kabině Pittsburghu blbá nálada?
Nálada nebyla skvělá, ale máme v týmu Sidney Crosbyho a Jevgenije Malkina, což jsou dva nejlepší hráči v lize, takže si pořád věříme. Jevgenij je teď sice zraněný, ale Sidney ukazuje, že velký hokejista.

Pořád jste smířený s tím, že jste v týmu brankářská dvojka?
S tím jsem do Pittsburghu šel. Pro mě je důležité, že jsem v mužstvu, které má šanci vyhrát Stanley Cup. Kariéra se mi už krátí, vím, že už dlouho trvat nebude. Takže tohle je jedna z mých posledních šancí. Už nezáleží na mých osobních statistikách nebo na tom, kolik odchytám zápasů.

Takže o rivalitě mezi vámi a Marc-Andre Fleurym se asi hovořit nedá, co?
Ne, Marc je skvělý kluk. Mně kdysi pomáhali brankáři v jiných týmech, teď se zase snažím já pomoct jemu, co nejvíc můžu.

Podívejte se, jak Vokoun udeřil KopeckéhoNajdete na iDNES.czmobilní verze