Tomík odstřelil liberecké naděje, Třinec si odvezl tři body

Třinecký útočník Moravec před brankářem Liberce Hniličkou | foto: Břetislav FialaČTK

20 2008
Byl to velký večer Róberta Tomíka. Slovenský útočník ve službách Třince si v dohrávce 17. kola hokejové extraligy připsal na libereckém ledě hattrick a pomohl svému týmu k vítězství 3:1 i k postupu na desátou příčku tabulky právě před Severočechy.

Oceláři oplatili Liberci porážku z prvního vzájemného střetnutí sezony, uspěli v souboji celků s nejhorší obranou v soutěži, v tabulce si se svými pondělními soupeři vyměnili pozice a mají už jen jednobodový odstup na pražskou Spartu.

O dalších zápasech 17. kola čtěte zde

Liberec - Třinec 1:3

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži

Hattrick Róberta Tomíka pomohl hokejistům Třince k výhře na ledě Liberce. Slovenský hráč měl přitom v dosavadním průběhu sezony na kontě jediný gól. Domácí do utkání vstoupili aktivně a Vojtek, jenž tentokrát dostal v třinecké brance přednost před Čechmánkem, měl hned od začátku plno práce. Bílí Tygři se dostali do vedení, když využili hned první přesilovou hru. Vojtka prostřelil Zíb a připsal si druhou branku v soutěži. Pak však přišly Tomíkovy velké chvíle, nejdřív v přesilovce trefil levý horní roh branky, ve druhé třetině využil přihrávku Polanského a deset minut před koncem znovu v početní výhodě přidal třetí branku. Liberec se nezmohl na kloudnou odpověď, hra postupně padala do podprůměru a domácí sklidili pískot tribun.

Dušan Gregor (Liberec): "Podařilo se nám hrát koncentrovaně jen dvacet minut. Pak z naší strany odešlo úplně všechno a za dvě třetiny nemám, co hodnotit. S dvaceti minutami se zápas nedá vyhrát."
Antonín Stavjaňa (Třinec): "Na nás poslední zápasy ležely trochu jako noční můra. Ztratili jsme vyhrané utkání v Litvínově a poté i doma s Kladnem. Hráče jsme hodně nabádali, aby byli koncentrovaní 60 minut. Dnešní zápas byl opakem duelu z první čtvrtiny, kdy Liberec hrál u nás. My jsme vedli 1:0 a Liberec jej otočil. Dnes to bylo něco podobného. Domácí šli do vedení, ale v momentě, kdy dostali gól, tak očividně znervózněli. Body zpět jsme si vzali zpět i díky výbornému výkonu Martina Vojtka."

Branky a nahrávky: 10. Zíb (P. Nedvěd, Podkonický) - 14. Tomík (Sekeráš), 31. Tomík (Polanský), 50. Tomík (Výtisk, Polanský). Rozhodčí: R. Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. Diváci: 4488.

Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Zíb, Derner, Modrý, Hunkes - Šimánek, Kašpařík, Pletka - Podkonický, P. Nedvěd, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Pabiška. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun.
Třinec: Vojtek - Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec, Vosátko, Nikolov, Andersons - Melichárek, Polanský, Kováčik - Tomík, D. Moravec, V. Polák - Kanko, Peterek, Martynek - Hašek, Hampl, Pavelek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.