Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cenzura ve městě hříchu? Ignorování hokeje rychle vystřídala omluva

Prezentace nového názvu klubu NHL v Las Vegas. Jmenovat se bude Vegas Golden Knights. | foto: AP

18 2017
Uniklá interní komunikace dokáže napáchat tuze nepříjemné škody. Své o tom ví Miroslav Stejskal, ředitel strážníků na Praze 1, který nedávno instruoval podřízené k zásahům proti cyklistům a lidem na vozítkách. Svým počínáním si vysloužil tvrdou kritiku. Nyní stejnou lekci podstoupil také Tony Perlongo, marketingový manažer nevadského rádia CBS Radio Las Vegas.

Ten oslovil zaměstnance s na první pohled vskutku bizarní prosbou - chtěl, aby ve vysílání zcela ignorovali existenci Vegas Golden Knights, nově vzniklého klubu NHL.

„Nařízení má okamžitou platnost, o Golden Knights se již nebudeme vůbec zmiňovat,“ stojí mimo jiné v e-mailu zveřejněném sportovním novinářem Ronem Futrellem.

Důvod pozoruhodného rozhodnutí Perlonga je prostý. Jedna z vůdčích postav CBS Radio Las Vegas neunesla to, že si nováček v nejlepší hokejové lize světa vybral jako oficiální radiovou stanici konkurenční společnost Lotus Broadcoasting.

Futrell byl Perlongovým uvažováním šokován. Představa, že místní rádio, ještě k tomu provozující šest stanic včetně jedné čistě sportovní, neinformuje o průkopnících špičkového profesionálního sportu v Las Vegas, mu přišla absurdní.

Fotogalerie

V hazardem proslulém městě se dosud žádná ze čtyř velkých soutěží (NHL, MBL, NFL a NBA) zakořenit nepokoušela. Navíc jde o zpravodajskou povinnost informovat o soutěži takového významu.

Perlonga tedy oslovil a na e-mail se jej dotázal. „Máme jiné záležitosti, které pokrýváme. Golden Knights se nám do našeho plánu nehodí. Přejeme jim úspěch u posluchačů, ale o ten se už musí postarat společnost, kterou si vybrali,“ byl stále rozhořčený Perlongo.

Brzy ovšem ze svých silných slov ustoupil. Jakmile se o plánované cenzuře hokejového klubu dozvěděla širší veřejnost, ocitl se pod tlakem masivní vlny nesouhlasu a kritiky.

„Vždy jsme si zakládali na tom, že jsem podporovali lokální komunity. S instrukcí nadále nevěnovat pozornost Golden Knights jsme nicméně šlápli vedle. Byla to chyba v úsudku a hluboce jí litujeme,“ píše se v Perlongově omluvě, kterou zaslal ve středu večer uznávanému listu Washington Post.

Sám ví, že zprvu jednal neuváženě. Je pravda, že ve „městě hříchu“ propuká hokejová horečka. Příjmy ze vstupného zařadí Golden Knights mezi nejatraktivnější kluby v NHL, permanentky jsou již vyprodané. Perlongova hlava nicméně byla horká až přespříliš.

Na rozdíl od Stejskala se ovšem dokázal po opakované mediální konfrontaci omluvit a netrval si na veřejností odmítaném postoji.Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze