Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Toronto je již měsíc bez manažera

25 2003
Toronto - Slavný hokejový klub Toronto Maple Leafs nemá od konce června oficiálně nikoho v křesle generálního manažera. Pat Quinn, který tuto funkci v posledních čtyřech letech zastával společně s trénováním, jí vzhledem k rozsáhlým změnám v organizaci musel opustit. Přitom letní měsíce jsou z hlediska řízení týmu klíčové: je potřeba zvládnout vstupní draft, podepsat nové smlouvy s hráči, kterým vypršela, případně vhodně vybrat posily z řad volných agentů.

Samotný Quinn má k současné situaci nejasný postoj.

“Léto je vyvrcholením vaší celoroční práce,“ řekl v deníku Toronto Star. „Změnu možná bylo lepší provést později, na začátku příští sezony."

Na druhou stranu se ale nedomnívá, že klubu nepřítomnost pevné ruky škodí.

“Není kam spěchat. Stále probíhá výběr vhodných kandidátů.“

Změny ve vedení souvisí se vstupem klubu pod křídla společnosti Maple Leafs Sports and Entertainement.

Prezident klubu a bývalý slavný brankář Ken Dryden se stal víceprezidentem společnosti. Dohled nad klubem Maple Leafs dostane nyní Richard Peddie, v hokeji zcela neznámá persona.

Pravomoce manažera pak dočasně přebral Mike Penny, který minulou sezonu zastával u této funkce pozici asistenta.

Penny podepsal jednoletou smlouvu s tvrdým obráncem Bryanem Marchmentem, kterého získal na trhu volných hráčů. Zároveň rozběhl rozhovory s agenty, kteří zastupují nepodepsané „domácí“ hokejisty Bryana McCabea a Nikolaje Antropova.
Jediným dalším nepodepsaným hráčem je Čech Karel Pilař.  

"My už jsme s nimi také jednali," řekl Pilař. "Ale zároveň jsme jim minulý týden řekli, že kvůli nemoci zřejmě nestihnu tréninkový kemp." 

V důsledku virového onemocnění, které se projevilo sníženou srdeční činností, se Pilař neobjevil v sestavě od prosince minulého roku.

"V srpnu letím do Toronta na další testy, takže uvidíme," dodává.

S Pilařem každopádně v Torontu počítají. Podle Quinna není nutné, aby klub dále posiloval, naopak zelenou by měli dostat mladší hráči. Tedy i český obránce.

Stále se také čeká, jakým směrem se vyvine situace okolo slovenského obránce Róberta Švehly. Ten doposud nepotvrdil svůj odchod z NHL. Hráč má podepsanou smlouvu na příští rok za čtyři miliony dolarů, které by v případě jeho ukončení kariéry klub použil jinak.

Čtěte: Tak končíš, nebo ne? ptají se v Torontu Švehly

Co se týká uvolněného postu generálního manažera, pohovory s vybranými jedinci začnou začátkem srpna. Deník Toronto Sun uvedl svůj seznam vytipovaných kandidátů : je mezi nimi Neil Smith, který dovedl v roce 1994 New York Rangers ke Stanleyově poháru, ale podepsal se i na jejich pádu v posledních letech, Dean Lombardi, jenž vybudoval silné mužstvo v San José, či bývalý manažer Calgary Flames Craig Button.

Není také vyloučeno, že se do pozice manažera vrátí sám Quinn. „Určitá šance zde je. Ale zatím jsme se o ní vážně nebavili.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze