Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Toužimský: Taky to nedokážu pochopit

8 2008
Hradec Králové - Vyhráli, ale do šatny je vyprovázel pískot. Právem: skvělá desetiminutovka nemohla přebít dojem z bezbřehé padesátiminutové nudy, kterou hradečtí hokejisté ve středu servírovali. Na Beroun to nakonec stačilo, prohrát si mohou dovolit i oba zbývající zápasy základní části, jenže... pak přijde play-off, které podobné excesy rozhodně neodpouští.

"Publikum je vnímavé a pozná, kdy do toho nejdeme naplno. Malou bojovnost nám vytkl také trenér," přiznal nejzkušenější hradecký obránce Zdeněk Toužimský.

Zdeňku, co se v posledních týdnech stalo s hradeckým hokejem?
To bych taky rád věděl. Nechci to omlouvat, ale určitě za to může velká marodka. Se zraněními a nemocemi se potýkala a stále potýká spousta kluků. Musí se dělat změny v sestavě a moc nám to neklape.

Vy sám také poslední dobou hrajete se sebezapřením?
Furt to moje koleno (smích). Hraju, jak se dá, ale bolí to.

Souhlasíte s trenérem, který říká, že mužstvu možná chybí motivace?  Na druhé místo už zaútočit nemůžete...
Dovolil bych si trošku nesouhlasit (úsměv). Naší motivací jsou finanční prémie, které máme vypsané. Proto makáme. I když kouč má možná pravdu a někde v podvědomí máme, že třetí místo už nevylepšíme. Snad to odstraníme v play-off.

Jste si tím jistý?
Jistí si nemůžeme být ničím, ale doufám. Musíme se semknout a vrchol celé sezony poctivě odmakat.

To si ale určitě říkáte před každým zápasem...
Narážíte na Beroun, že? Taky to nedokážu pochopit. Přitom ve Vrchlabí jsme sehráli parádní zápas. Snad nás brzdí nervozita z domácího publika, nevím.

Už to tak vypadalo, že kdybyste nedali dva slepené góly, Beroun by si odvezl překvapivou výhru. Souhlasíte? Hodně do kolen nás srazily dva inkasované góly ve vlastních přesilovkách.
Šance byly, ale nepadalo nám to tam. Podle mě byla otázka času, kdy skórujeme, a když to dlouho nepřicházelo, padla na nás deka. Pak jsme dali dva rychlé góly, psychický blok byl pryč a najednou to šlo. Ale vysloužili jste si pořádný pískot. Bylo to nepříjemné, všichni jsme to slyšeli. Naše publikum je vnímavé a pozná, kdy do toho nejdeme naplno.

To vám vytýkal i kouč?
Ano, hlavně malou bojovnost.

Vedení klubu je zatím v klidu?
Je pravda, že manažer už za námi do šatny přišel, ale nešlo o vyhrožování. Spíš jsme si vyříkali určité chyby, nic vážného se neřešilo.

Do konce základní fáze zbývají dva zápasy. Co bude hnacím motorem týmu?
Když nic jiného, tak alespoň peníze za prémie (úsměv). Ne, vážně musíme se dát dohromady, protože play-off je za dveřmi.

A nejspíš i série s Třebíčí. Vyhovuje vám soupeř?
Je to hodně bojovný tým, který rychle bruslí, chodí do osobních soubojů a všechno hodně dohraje. Zkrátka náročný soupeř. Ale víte, čem je play-off, tam je úplně jedno, proti komu jdete.Najdete na iDNES.czmobilní verze