Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trable píseckých hokejistů, to je záhada

7 2001
Písek - Ve středu hrají písečtí hokejisté v Brně proti Ytongu. Jako by měli prokletý i los, když se Brnu tolik nevedlo, nepotkali ho. V začátku soutěže Ytong bodoval, v Písku prohrál až po prodloužení, potom doma smetl Kometu Brno 8:2. A následovala šňůra šesti zápasů bez bodu. V minulém kole se zase nabudil, vyhrál v Chomutově 3:2. Stejně jako Rosice. Než přijely do Písku, zvítězily v týdnu v dohrávce v Prostějově 4:2. Jako v Písku. Předtím čtyři zápasy nevyhrály.

"Věřili jsme hlavně zkušeným hráčům z extraligy," uvedl manažer Rosic Michal Konečný, který se stal nedávno při potížích mužstva i koučem. "Tahle soutěž je ale jiná, pokud se hráči nepřizpůsobí, nehraje se jim lehce."

 Rosice trápil stejný problém, jako trápí hokejisty Písku, neměly produktivitu, nestřílely góly. "Rozhodli jsme se pro trejdy," vysvětlil Michal Konečný. Baruse poslal klub do Znojma a získal odtud Buďu, autora třetího gólu v brance Písku.

"Buďa odvedl své, měl ještě asistenci," připomněl nový kouč. Další útočník Tůma přišel za Lužu, který skončil v Havířově. Z Německa se vrátil třetí forvard Šesták a i toho v Rosicích zapojili. Když Rosičtí dali venku ve dvakrát po čtyřech gólech, považují své kroky za dobré, mužstvo se zvedlo.

"Ještě budeme hrát v nejbližší době venku, ještě se uvidí," poznamenal Michal Konečný. A trochu znovu rosický kádr probral. Řekl, že hráči mají tříleté smlouvy, je jim často kolem 24 let a v klubu mají perspektivu, že s nimi budou tři roky pracovat.

"Kdo by nechtěl postoupit do extraligy," zeptal se na podobnou otázku rosický manažer. "Ale jednoduché to nebude, tlačí se tam více klubů." Další posilou z ciziny by měl být Jaroslav Sklenář, který se vrátil z Kanady a odtud se čekalo na jeho doklady.

 "Hrajeme teď více zezadu, už se tolik dopředu hnát nechceme," začal z dalšího konce kouč o tom, jak v Rosicích řešili špatné postavení mužstva. "Dříve jsme hráli otevřeně, ale dostávali jsme z toho příliš mnoho gólů."

A doplnil, že i přeházeli formace, ale to už zkusil i při menších neúspěších kdekdo. "Budeme hrát na Kometě," připomněl brněnské derby. "A taky pojedeme do Ústí. Myslím, že po těch dvou zápasech má náš celek sebevědomí daleko více, než měl ještě před týdnem."

Devětadvacetiletý bek IHC Písek Josef Antoš v klubu něco pamatuje, i když byl i v Německu či ve Francii, hrál rok za Beroun. "Nikdo z nás si zpočátku sezony nepřipouštěl, že můžeme být tak dole," přemítal. "Začátek jsme ještě měli dobrý, ale pak jako by se mužstvo začalo po jednom prodloužení bát vyhrávat."

Písek zahájil výhrou v Rosicích 3:2, pak doma porazil Ytong ve zmíněném prodloužení. "A z té křeče jsme dostávali laciné góly," pokračoval Josef Antoš. "My se naopak na branky strašně nadřeme." Jediný způsob, jak se ze 13. příčky dostat, vidí v bojovnosti.

"Musíme se snažit, abychom vybojovali nějaké utkání, porazili silného soupeře a dostali se do psychické pohody," uvedl. Největší problém je v proměňování šancí píseckých hráčů. "Chyba se udělá, ale my hned dostaneme gól a psychika mužstva jde dolů."

Sám podobnou krizi pamatuje jako voják, když Písek dokonce sestoupil do druhé ligy, ale potom ji vyhrál a vrátil se. "Víme o tom, že jsou tlaky," ujistil Josef Antoš. "Sponzoři tlačí na vedení a vedení na nás," připomněl obvyklé reakce. Písečtí si ještě dávají čas na řešení, zatím má mužstvo šanci změnit vývoj svého působení v soutěži.Najdete na iDNES.czmobilní verze