Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tragicky zesnulý hokejista Čerepanov dopoval, tvrdí vyšetřovací komise

Alexej Čerepanov | foto: Profimedia.cz

29 2008
Alexej Čerepanov několik měsíců před svou smrtí dopoval. Tak zní ortel ruské federální vyšetřovací komise, která se zabývala tragickým skonem talentovaného hokejisty Omsku. Spoluhráč Jaromíra Jágra 13. října zemřel po kolapsu na střídačce během utkání Kontinentální hokejové ligy.

Prokuratura tvrdí, že vzorky krve a moči devatenáctiletého ruského útočníka obsahovaly stopy dopingu, což je v přímém rozporu s původní zprávou bezprostředně po Čerepanovově úmrtí.

Koncem října informoval ministr zdravotnictví pro moskevskou oblast, že testy po pitvě, které provedla ruská antidopingová laboratoř, užívání zakázaných látek neodhalily.

Vyšetřovatelé naopak potvrdili již známý fakt, že hráč trpěl vážnou chorobou, kvůli níž neproudilo do srdce dostatečné množství krve. V takovém stavu neměl vůbec vrcholově sportovat a podle komise by za jeho smrt mohli nést trestní odpovědnost i lékaři Avangardu Omsk.

V osudný den na stadionu Viťazu Čechov došlo také k pochybení lékařského týmu. Doktoři dorazili na místo až 12 minut po kolapsu spoluhráče Jaromíra Jágra a navíc měli vybitou baterii v defibrilátoru, jímž se pokoušeli Čerepanovovo srdce rozběhnout.

Již dříve označili vyšetřovatelé za odpovědné za smrt mladého Rusa ředitele Viťazu Čechov Michaila Děnisova a správce haly Jurije Afoňkina. Oba už za to byli potrestáni vedením ligy doživotním zákazem působení v soutěži.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze