Trápení karlovarských hokejistů pokračuje

5 2001
O s t r a v a - Krize hokejistů karlovarské Becherovky pokračuje, včera prohráli ve Vítkovicích jasně 0:4. Mužem zápasu byl novic ve vítkovickém dresu David Pospíšil. Útočník, který na sever Moravy přišel v týdnu z Plzně, dal tři branky. Becherovka vydržela s domácími držet vyrovnané skóre téměř polovinu zápasu, jenže pak během jediné minuty inkasovala dvakrát a obraz hry se radikálně změnil. Až do konce střetnutí byli hokejisté Vítkovic lepší a po páteční výhře v Pardubicích si připsali další tři body. Vyrovnanou první část zápasu připustil vítkovický trenér Alois Hadamczik.

"Neodehráli jsme úvodní dvacetiminutovku dobře, ruce nám svazovala nervozita. Ta z hráčů spadla až po prvním gólu," uvedl Hadamczik. Trenér Becherovky Radim Rulík byl naopak s průběhem první třetiny spokojen, podle něho ji hokejisté Becherovky sehráli takticky velmi dobře. "Jenže po inkasované brance nás začaly Vítkovice přehrávat, s každým dalším inkasovaným gólem šel náš výkon dolů. Nemůžu si odpustit výtku k sudímu, dvě branky padly po vítkovických faulech. Soupeř ale vyhrál zaslouženě," uznal Rulík.

"Nemyslím, že by vývoj zápasu ovlivnil rozhodčí. Byli jsme lepší," reagoval na Rulíkovu výtku Alois Hadamczik. Další extraligové kolo je na pořadu třináctého února, v přestávce hraje česká reprezentace na Švédských hokejových hrách. Becherovka nastoupí na ledě Keramiky Plzeň, která stále usiluje o umístění v elitní osmičce. Již po páteční prohře s Kladnem kouč Rulík prohlásil, že přestávku určitě vítá, dodal ale, že nebude mít k dispozici kompletní kádr.

"Budou nám chybět minimálně čtyři hráči, slovenští reprezentanti Tomík s Hlinkou, a též dva obránci, Sejejs a Rebolj. Rovněž oni se budou připravovat s národním týmem.