Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Okamžitá posila? Muselo by to být eso, říká nový kouč Třebíče

Nový hlavní trenér třebíčských hokejistů Martin Sobotka (vlevo) se svým asistentem Jaroslavem Barvířem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

3 2016
Dosud byl zvyklý dělat hokej na prakticky amatérské úrovni. Teď však trenér Martin Sobotka poprvé v kariéře připravuje tým pro profesionální soutěž. Bývalý kouč druholigového Žďáru nad Sázavou totiž už týden vede přípravu týmu WSM Ligy z Třebíče.

„Je to samozřejmě obrovský skok. Ale baví mě to a jsem spokojen,“ usmívá se Sobotka. „Doufám, že tady vybudujeme takový tým, abychom hráli důstojnou roli.“

První rozdíl vidí bývalý hráč Horácké Slavie už v samotné skladbě tréninkových dávek v suché přípravě. „Amatérům ve čtyři odpoledne končí práce a jdou si zatrénovat hodinku a půl,“ líčí Sobotka. „Ve Žďáře jsme chodili čtyřikrát týdně, s tím, že jsme chtěli kluky přinutit hýbat se a trošku udržovat v kondici. Tady je to o něčem úplně jiném,“ popisuje odlišnosti.

„Kluci se musí nachystat na náročnou sezonu. Je kladen daleko větší důraz na kondici,“ všímá si. „Zatímco ve Žďáře jsme třeba posilovnu nedělali prakticky vůbec, tady chybět nemůže,“ doplňuje.

Odlišná je také práce se skládáním hráčského kádru. „Ve Žďáře jsme měli k dispozici místní kluky a čekali jsme na srpen, co kde vypadne a co se kde domluví,“ přibližuje čekání na případné posily z první ligy. „Tady se od začátku skládá konkurenceschopné mužstvo. A záleží třeba i na finančních možnostech.“ Přestože bílé hvězdy od minulého pondělí trénují v počtu 28 hráčů, sestava ještě dozná změn. „Zatím to držíme v podobě, jakou máme. A čekáme, koho nám pošle Kometa,“ připomíná spolupráci s extraligovým Brnem.

„Máme pohromadě osu týmu, jsou vytipovaní hráči, které bychom chtěli. A uvidíme, co z toho dopadne,“ říká Sobotka, který nechce prozradit žádná konkrétní jména. „Zatím to není hotové, takže nic říct nemůžu,“ omlouvá se.

Jasné však je, že zásadní doplnění kádru v tuto chvíli nehrozí. „Času na to bude ještě relativně dost,“ usmívá se. „Muselo by to být jó eso, abychom ho vzali do přípravy hned,“ dodává Sobotka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze