Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třebíč mění kádr, Oliverius se vrací do Mostu

3 2008
Třebíč - Nečekaný a velmi nepříjemný dárek nadělilo na sklonku roku vedení prvoligových třebíčských hokejistů forvardům Jakubu Matušíkovi a Michalu Oliveriusovi. Když se těsně po vánočních svátcích, 27. prosince, vrátili do klubu, bylo jim oznámeno, že s nimi Horácká Slavia pro neuspokojivé výkony nadále nepočítá.

"Možná jsem i tušil, že někdy něco takového přijde," přiznal devětadvacetiletý Oliverius, který po svém letním příchodu z Mostu patřil k nejzkušenějším hráčům celku z Vysočiny. "Na druhou stránku, s tím mladým mančaftem, co tam je, nemůže člověk dělat zázraky."

Vedení třebíčského klubu se s vámi, co by velkou letní posilou, už po 29 odehraných zápasech předčasně rozloučilo. Jak vám tento krok vysvětlilo?
Jednoduše, řekli mi, že měli jiné představy o mých výsledcích.

Tento poměrně razantní krok přišel pro mnohé fanoušky dost neočekávaně.
Vy jste tušil, že by k něčemu podobnému mohlo dojít?
Určitě, člověka napadá, že měl ty předchozí sezony lepší. A že od něj možná očekávali něco trochu jiného. Možná jsem i tušil, že někdy něco přijde. Těžko to ale můžu objektivně hodnotit.

Když se však člověk letmo podívá do statistik, snadno zjistí, že jste v Třebíči patřil k nejlepším střelcům i nejproduktivnějším hráčům týmu. Přesto, ani vy sám jste se svými výkony nebyl spokojen?
Ani ne, vím že ty výkony byly takové kolísavé. A asi mohly být i lepší. I když, v rámci možností... Do každého zápasu jsem se snažil dávat co nejvíc. Někdy to bylo s výsledkem, někdy bohužel bez něj. Takže fakt těžko říct. Určitě byly některé předchozí sezony lepší, ale na druhou stránku, s tím mladým mančaftem co tam je, s nezkušenýma klukama - nic proti nim, samozřejmě - člověk nemůže dělat zázraky.

Vašemu vyhazovu určitě nahrál i fakt, že se týmu v závěru roku nedařilo. Prohráli jste pět utkání v řadě, a z devíti střetnutí vybojovali jen tři body. Co se s týmem stalo?
Každému mančaftu, zvlášť když je to mladé mužstvo, takové prohry ubírají na psychice. My jsme šli od porážky k porážce a už jsme prostě potřebovali tu pauzu, aby jsme trošku potrénovali a vyčistili hlavy.

Z další nepříjemné krize se však bude muset mančaft dostat už bez vás. Kdy jste se vlastně rozhodnutí Třebíče dozvěděl?
Já jsem tam přijel 27. prosince normálně na trénink a hned ráno mi řekli, že končím. Takže jsem se na fleku otočil a jel jsem nazpátek.

Už v té chvíli jste věděl, že vás posílají na hostování do Mostu, nebo byly ve hře i jiné alternativy?
Byly tam dvě, nebo tři další nabídky, zájem z jiných prvoligových klubů. Ať už na nějaké hostování nebo hráčskou výměnu. Takže další alternativy tam byly.

Nakonec jste se ale vrátil na sever Čech, kde jste působil i v minulé sezoně. Přivítal jste tuto volbu?
Úplně maximálně. Protože v Mostě z minulého roku řadu lidí znám, ať už vedení, nebo kluky. A hlavně, budu blízko domova, což je pro mě to nejdůležitější.

Jak vás spoluhráči po několika měsících přivítali?
Normálně. S některými z nich jsem byl celou dobu v kontaktu, takže to bylo bez nějakých problémů.

A na kolik se loňský tým, který vybojoval postup do první ligy, obměnil?
Ani moc ne. Nějací hráči sice přišli, ale vesměs jsou to kluci, kteří tu první ligu hrají. Někteří stabilně, jiní se to teprve učí. Kostra zůstala z minulého roku a druhá půlka týmu se postupně doplnila.

Do konce soutěže zbývá třináct zápasů a Most, jako nováčka, čeká boj o vyhnutí se skupině o udržení. Jak vnímáte sílu vašeho kádru?
Myslím si, že síla tam je. Začátek sezony sice nechytli, možná chyběly zkušenosti, rozkoukávali se, ale z posledních zápasů je vidět, že ty výsledky jsou. A i ta bodová ztráta, která tam na páté šesté místo ve skupině byla, se podařila vymazat. Takže věřím, že ty soupeře, kteří jsou nám na dosah, ještě přehrajeme a předeženeme. A že sezona skončí úspěšně.

Vy jste v Mostě na hostování právě do konce tohoto ročníku. Je podle vás reálná možnost, že byste se poté do Horácké Slavie vrátil?
V Třebíči jsem sice v létě podepsal roční smlouvu s jednoletou opcí, ale teď nevím. Zvlášť poté, co jsem tam takhle nějak skončil. Asi spíš ne. Ale stát se může cokoliv.

Jak tedy na to krátké působení v Třebíči budete vzpomínat?
Víte, určitě tam byly i příjemné chvíle. To, co se teď stalo, se prostě někdy stává. A i když to dopadlo takhle, budu na Třebíč vzpomínat v dobrém. 

Třebíč získala čtyři hráče, včetně Sedláka

Třebíč (rtd) - Zisk pouhých tří bodů z posledních devíti utkání, kvůli kterému třebíčští hokejisté v závěru roku klesli v prvoligové skupině Východ až na sedmou příčku, vyburcoval vedení Horácké Slavie k řadě změn v hráčském kádru.

Poté, co se klub rozloučil se dvojicí útočníků Jakub Matušík - Michal Oliverius, poslal na měsíční hostování do druholigového Blanska dalšího zkušeného forvarda, šestadvacetiletého Ondřeje Látala.

"Výkonnost těchto hráčů v posledních zápasech stagnovala," vysvětlil sportovní manažer Horácké Slavie Kamil Pokorný. "I proto jsme se rozhodli tým oživit." Vytouženou ‚novou krev do žil‘ očekávají Třebíčští od dvou mladíků z nejvyšší soutěže, devatenáctiletého obránce Marka Trončinského z Ústí nad Labem a třiadvacetiletého útočníka Jana Heřmana z Kladna.

"Ti by měli v týmu působit formou měsíčního hostování," potvrzuje Pokorný. "Oba už mají zkušenosti s extraligou, takže by měli mít nějakou kvalitu." Další dvě posily do ofenzívy si poté Horácká Slavia vyhlédla v prvoligové Mladé Boleslavi, odkud na hostování do konce sezony přichází dvacetiletý Petr Vlk a o osm let starší Přemysl Sedlák.

"Všichni získaní hráči nám mají zkvalitnit kádr tak, abychom z osmi lednových zápasů alespoň tři čtyři vyhráli," očekává Pokorný. "Našim prvořadým cílem je vyhnout se pádu do skupiny o záchranu."

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze