Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třebíč musí vyhrát ´osudový´ zápas

27 2004
Třebíč - Téměř osudový zápas čeká večer hokejisty Třebíče. Poslední tým 1. ligy od 18.00 hostí třináctý Písek, tedy mužstvo, které je jim v tabulce nejblíž. Mezi oběma celky je však už sedmibodový rozdíl! A další prohra by Třebíč nejspíš na dlouho odřízla od dění v patrech nad ní...

Zruší Horácká Slavia černou sérii pěti domácích porážek a přiblíží se protivníkovi? Vypne se po čase k výkonu, který dá úspěšný výsledek?

"Nám teď žádná slova nepomůžou, musíme začít konat. Musí přijít činy," prohlásil  ředitel třebíčského klubu Karel Čapek. "Jakékoli řeči, prohlášení, vyhlášení, to je v současné situaci k ničemu. Víme, že je nutné vyhrát - a ne jednou, víckrát za sebou, abychom se dostali do optimální pohody."

Nový trenér Josef Horešovský sice zahájil působení u mužstva ziskem tří bodů v Berouně, potom však Třebíč znovu ztrácela. Prohrála tři utkání v řadě - dvakrát o gól, před týdnem doma s Hradcem Králové o dva, přestože po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1.

"Těsná porážka, to je horší, než dostat nakládačku. Víc to mrzí, protože se mluví o té jedné chybě, která kdyby nebyla... A o té jedné šanci, která kdyby se proměnila." tvrdí Čapek. "Ale to jsou ta kdyby, která neplatí a na která se nehraje."

S Pískem byli Třebíčští týdny "tělo na tělo", Jihočeši však nyní unikají - vyhráli poslední tři zápasy: doma nad Havířovem v prodloužení, pak v Mladé Boleslavi a naposledy nad Kometou Brno.

Zastaví se jejich jízda dnes v Třebíči? Horácká Slavia si chce v přímém souboji zvednout uvadající sebevědomí. "Motivaci máme velkou, ale ono je kolikrát lepší hrát i se silnějím soupeřem, než to stavět tak, že jdeme proti mužstvu, které je nám v tabulce nejblíž," říká Čapek. "Je však taky potřeba vnímat, že už ztrácíme hodně na ostatní týmy."

V Třebíči si uvědomují, že bez výher se nastalá bída nezlepší. "Když nebudeme vítězit, můžeme dělat, co chceme a stejně zůstaneme dole," ví Čapek. "Naše mužstvo má rozhodně na víc, než co v současné době předvádí. Zvedneme se však jen tehdy, když uhrajeme výsledek. Potřebujeme dobré výsledky jako sůl. Body, body, opakovaně bodovat. Hlavně doma, kde jsme zatím jenom ztráceli."

Třebíč na vlastním ledě z dosavadních sedmi zápasů šestkát prohrála, zdolala jen Mladou Boleslav...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze