Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třebíč stále tápe, v lize už je poslední

4 2004
Třebíč, Jihlava - Nejčernější sny všech fandů hokejové Třebíče se vyplnily. Po devíti kolech první ligy padla Horácká Slavia na úplné dno soutěže. Je poslední a na Písek, který je o pozici výš, ztrácí tři body. "Musím říct, že nás to vyloženě štve," ulevil si ředitel klubu Karel Čapek.

Tým, který ještě před necelými třemi lety obsadil po dlouhodobé části ligy druhé místo, vyhrál jenom jedno jediné utkání. Ve čtvrtém kole doma porazil Mladou Boleslav 5:3.

V ten moment se zdálo, že se Třebíč zvedne a bude tradičně bojovat okolo osmého místa. Jenže to se nestalo, a mužstvo prohrávalo dál.

"Pak se nám dařilo ještě v Českých Budějovicích. Konečně to vypadalo, že tým našel svoji tvář. Našim akcím nechyběla myšlenka. Když jsme to ale měli potvrdit doma proti Kadani, kterou jsme měli zvládnout, opět se projevily naše slabiny," povzdechl si Čapek.

Největším nedostatkem hráčů Horácké Slavie je neproměňování šancí. Právě v posledním zápase proti Kadani to ukázali svěřenci trenéra Kamila Konečného v plné „parádě.“ Gólmana Petra Ježe nepřekonali, i když několikrát stáli před zcela odkrytou brankou.

"Jsme v takové křeči, že nejsme schopni dávat góly ani do prázdné branky. Těžko se můžeme vymlouvat na štěstí," posteskl si na oficiálních webových stránkách klubu třebíčský kapitán Jakub Žiška. "Hráči si nevěří," všiml si kouč Konečný.

Střelecká nemohoucnost se táhne s jeho svěřenci už delší dobu. V posledních třech zápasech dala Horácká Slavia pouze jeden jediný gól.

Ve dvou domácích utkáních dokonce vyšla úplně naprázdno. Není se tedy čemu divit, že do ochozů třebíčského stadionu chodí čím dál tím méně lidí. Souboj s Kadaní sledovalo necelých pět stovek diváků. "Dalo se to čekat. Fanoušci jsou nespokojeni," ví Žiška.

Vedení klubu řeší, jak ze současné situace ven. "Kdybych to věděl, dám si to patentovat," prohodil ředitel Čapek. Každopádně trenér Konečný povede tým i v dnešním zápase v Chomutově.

"Stále má naši důvěru, i když ve volbě poskládání jednotlivých formací zatím nemá moc štěstí," pronesl Čapek.

Zkušený kouč, který několik let dělal asistenta Aloisi Hadamczikovi to nemá v Třebíči vůbec jednoduché.

K týmu přišel až v polovině letní přípravy, kdy se s Horáckou Slavií rozloučil jeho předchůdce Jaroslav Liška.

"Navíc se mu tady vystřídalo hodně hráčů," dodal další argument na obranu trenéra Čapek. A zdá se, že tento trend bude pokračovat. Vedení chce totiž týmu dát impuls hráčskými výměnami.

Ani ty se ale zatím Třebíči nedaří. Hokejisté, kteří před sezonou a nebo během ní do mužstva přišli, podávají průměrné až podprůměrné výkony. Výjimkou jsou pouze Lukáš Valko, který má ovšem časté zdravotní problémy, a Jakub Šindel.

Ten ovšem za Horáckou Slavii odehrál zatím jediné utkání v Českých Budějovicích. Jinak plní své povinnosti ve Spartě Praha.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze