Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třebíč zkusí vsadit na mládí

Horácká Slavia zahájí přípravu s trenérskou dvojici Pokorný – Sláma | foto: Václav Hubata-VacekMF DNES

23 2008
Třebíč - S výrazně pozměněnou tváří vstoupí dnes do přípravy na novou sezonu prvoligoví hokejisté Horácké Slavie Třebíč. "Určitě začneme s mladým mužstvem, s místními odchovanci. A budeme pracovat na tom, aby ti hráči byli v těžké soutěži schopni obstát," říká sportovní manažer Horácké Slavie Kamil Pokorný, jenž u seniorského týmu nadále zůstane také v roli hlavního kouče.

Jemu a novému asistentovi Luboši Slámovi by se mělo na úvodním tréninku hlásit 24 hráčů. V jejich řadách budou vedle Davida Dolníčka, jenž odešel do konkurenční Jihlavy, a těch, kterým v klubu skončilo hostování, scházet další zkušení hokejisté.

"Návrh nové smlouvy nepodepsali Luňák, Látal a také Přibyl," vyjmenovává ztráty Pokorný. "Na něj jsme chtěli uplatnit opci, ale on asi nechce pokračovat v hokeji, protože na to nepřistoupil."

Do kádru A-týmu Horácké Slavie naopak zamířila šestice loňských juniorů: brankář Ondrůj, obránci Popela, Vlašín a útočníci Petr Burian, Fila a Kurial. "Dál chceme zapojit do přípravy tři mladší talentované hráče Vítka, Klímu a Kadelu," doplňuje Pokorný.

Dosud jedinou novou tváří "zvenčí" by měl být slovenský obránce Vlastimil Kalafut, 21letý odchovanec Dukly Trenčín, jenž loni působil ve druholigových Klatovech.

"My teď nemůžeme přijít s nějakou novou posilou nebo s nějakým bombastickým nákupem," připomíná Pokorný nepříjemnou finanční situaci třebíčského klubu, kterému odmítlo pomoci i město. "Budeme proto trénovat s mladými hráči, kteří jsou pro nás finančně dostupní."

Další doplnění hodně nezkušeného kádru je však podle Pokorného slov nezbytné. "Nechci hráče zatracovat, ale zatím se jedná o takový juniorský výběr doplněný čtyřmi zkušenými hráči," pochvaluje si přítomnost Čecha, Hrbáčka, Sedláčka a Zahradníka.

Vedení klubu proto doufá, že se domluví na další spolupráci s extraligovým Libercem "Zájem máme o starty Nedvídka a Bárty, ale to je vše v řešení," potvrzuje Pokorný, jenž se o dalších mladých hráčích chystá jednat také s vedením Mladé Boleslavi.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze