Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třebíč ztratila Kučeru a Nerudu

21 2003
Třebíč - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč přišli začátkem týdne o své brankáře. Stanislav Neruda podstoupil v úterý operaci menisku. Josef Kučera je zase v třebíčské nemocnici na pozorování. K lékařům ho z pondělního večerního tréninku poslala náhlá nevolnost.

"Najednou se mi začaly dělat mžitky před očima a nemohl jsem se soustředit. Proto jsem požádal našeho kustoda, aby mě odvezl do nemocnice," vypráví jednadvacetiletý gólman.

Jedna z prvních hypotéz říkala, že by dokonce mohlo jít i o zánět srdečního svalu. "Natočili mi EKG a zjistili, že mám nízký tlak. Potom následovaly ještě odběry krve. Co mi ale je, to opravdu nevím. Na výsledky stále ještě čekám. Snad to není nic vážného. Možná jsem jenom prodělal nějakou virózu," svěřil se Kučera.

Mladý brankář z Českých Budějovic, který by se rád prosadil do sestavy Horácké Slavie, se v nemocnici snaží zabavit luštěním křížovek. "Musím být v klidu, jakmile jdu do fyzické zátěže, cítím, že jsem slabý."

Na lůžku skončil i druhý brankář Třebíče Stanislav Neruda. Tomu zase v pondělí na tréninku nevydrželo koleno a hned druhý den podstoupil artroskopii. "Šel jsem do rozkleku a najednou mi vevnitř v koleně píchlo. Náš doktor mě poslal na vyšetření, kde se zjistilo, že mám prasklý meniskus," popsal své útrapy devětadvacetiletý gólman.

Na led by se chtěl Neruda vrátit už za dva týdny. "I doktor říkal, že by to šlo." Třebíčský klub má do branky momentálně k dispozici pouze dva juniory. Ti odchytali i úterní zápas ve Skalici, kde Horácká Slavia osmkrát inkasovala.

"Zatím nikoho nehledáme. Věříme, že se kluci brzy vrátí. Kučera se snad objeví na ledě už v pondělí," doufal ředitel klubu Karel Čapek. Pokud by se ale rekonvalescence obou borců protáhla, poohlédne se třebíčské vedení po náhradě.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze