Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třebíčský klub založil konto pro Zelenku

14 2001
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč ve spolupráci s rodinou hokejisty Tomáše Zelenky, který utrpěl vážné poškození páteře po faulu jihlavského obránce Mariana Moravy, se rozhodly zřídit postiženému hráči finanční konto. Jeho prostřednictvím by se hráči mělo dostat co nejkvalitnější rehabilitace a péče tak, aby se pětadvacetiletý křídelní útočník Horácké Slavie mohl co nejdříve vrátit do běžného života. S financemi, které na konto přijdou, má jako jediná právo disponovat rodina Tomáše Zelenky. Veřejnost může vážně zraněnému hokejistovi pomoci formou finančního příspěvku na konto u Komerční banky v Třebíči na číslo účtu: 19-7755330237/0100.

Obdobnou aktivitu vyvinuli i čeští hráči působící v zámořské NHL. Na kontě (3000852100/2700) založeném na podporu zraněného Zelenky vítězem Stanleyova poháru a odchovancem třebíčského hokeje Patrikem Eliášem, se po příspěvcích jeho spoluhráče Petra Sýkory, gólmana Buffala Dominika Haška a extraligového klubu Excalibur Znojemští orli sešlo již koncem února půl milionu korun.

Případ vážného Zelenkova zranění přiměl minulý měsíc také Asociaci hráčů ledního hokeje (AHLH) k návrhu na založení zvláštního konta s názvem Solidarita, jehož prostřednictvím by bylo možno pomáhat hokejistům, kteří při zápasech utrpěli nebo utrpí vážná zranění.

Asociace vyzvala kluby a hráče, aby prodiskutovali, zda jsou ochotni se do projektu zapojit a jakou částkou by mohli v budoucnosti pravidelně na konto přispívat. "Extraligové celky se nejprve musejí mezi sebou dohodnout a z první ligy se nám zatím ozvali pouze ze čtyř klubů, zbytek obvoláváme. Očekávám, že do pěti až šesti dnů bychom mohli stanovisko mít," řekl výkonný ředitel asociace Marek Herman.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze