Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třebíčský kouč Mička: O tom, kam hráč půjde, rozhoduje Kometa

Jiří Mička | foto: Jan Strouhal, MAFRA

15 2015
Loni se od začátku prvoligové sezony pohybovali na předních příčkách tabulky, letos je hokejová Horácká Slavia Třebíč častěji vidět spíš v jejím středu. „Máme teď trochu útlum,“ přiznává hlavní trenér třebíčského A-mužstva Jiří Mička. „Ale chceme ho co nejrychleji prolomit.“

V čem je oproti loňsku největší rozdíl?
Dá se říct, že loni byla kvalita kádru lepší. Teď tady máme dost kluků, kteří se hokej teprve učí. Sezona ale bude ještě hodně dlouhá a já si myslím, že noví hráči mohou být už kolem Vánoc nebo po Novém roce klidně tahouny týmu.

Když už jsme u kádru, jaká je letos spolupráce s extraligovou Kometou Brno?
Nám myslím trochu uškodilo, že se do první ligy dostal Přerov, protože Kometa posílá některé hráče i tam. Po téhle stránce jsme na tom hůř než předtím, hráči jsou víc rozmělnění. Na druhou stranu ale spolupracujeme také s Olomoucí. A já věřím, že už se nám brzy uzdraví Kuba Bartoň.

Existuje nějaký speciální klíč, podle kterého se brněnští hráči dělí mezi Třebíč a Přerov?
To záleží čistě na Kometě. Ona si určí, jestli budou hráči v Přerově, nebo v Třebíči. Anebo někde jinde.

Kolik se ve vašem týmu letos zatím objevilo pomocníků z Komety? Máte to spočítané?
Ne, to nemám. Zpočátku k nám například pravidelně jezdil Martin Dočekal, ale ten už se teď vrátil do sestavy Komety. Občas přijde taky Adam Raška, Radim Zohorna a dva zápasy za nás odehrál obránce Petr Štindl. Aktuálně jsme s Kometou dohodnutí, že by se za nás pár zápasů mohl rozehrávat Tomáš Dujsík.

Zmiňoval jste zranění Jakuba Bartoně, chybí vám ještě někdo?
Roman Erat. To je pro nás hodně citelná ztráta. Musíme si přát, aby se co nejrychleji uzdravil. Zkušenosti těchhle hráčů nám chybí, právě od nich se mladí kluci učí.

Je podle vás letošní soutěž těžší než například ta loňská?
Všeobecně se dá říct, že je první liga těžká. A pokud manažeři a trenéři něco podcení na začátku, tak se to pak jen hodně těžko dohání. Tabulka je zatím vyrovnaná, i když se asi dá čekat, že si tři týmy (Slavia Praha, České Budějovice a Kladno - pozn. red.), které jsou teď nahoře, udělají do půlky takový náskok, že už je nikdo nedohoní. No a ostatní se pak poperou o další místa.

V posledních třech letech se nahoře pohybovala právě také Třebíč. Cítíte, že jsou fanoušci s aktuálním postavením nespokojeni?
Samozřejmě, že teď byli diváci pár let zvyklí, že se dařilo a hrál se dobrý hokej. Ale my jsme realisti. Víme, že máme jiné mužstvo. Každopádně pracujeme na tom, abychom fanouškům zase dělali radost.

Které utkání se vám zatím nejvíce povedlo?
Na Kladně a v Budějovicích jsme odehráli velmi slušné zápasy. Oba jsme taky vyhráli, i když na Kladně až po nájezdech. Na nějaké nejlepší domácí utkání však zatím čekáme.

Pokorný: Třebíč má právo první volby

Ve chvíli, kdy se objevila informace, že bude Kamil Pokorný působit jako asistent trenéra v Kometě Brno, mnozí fanoušci třebíčského hokeje zajásali. Viděli v tomto „přestupu“ naději, že z Brna budou do Horácké Slavie proudit hráči ještě v čilejším tempu než doposud. Jenže hned po první čtvrtině soutěže se začíná ze strany třebíčských fans projevovat nespokojenost. Podle nich posílá Kometa až příliš hráčů také do Přerova.

„Já jsem sice na nic takového zatím nenarazil, protože tyhle věci nečtu. Ale je jasné, že vnímám určitou atmosféru, co se Přerova týká,“ přiznává Pokorný, který v Brně kromě role asistenta zastává také funkci jakéhosi koordinátora právě při rozdělování hokejistů na hostování a střídavé starty.

„Ta situace je daná přetlakem hráčů. Někteří junioři Komety jsou natolik kvalitní, že už potřebují hrát také mezi dospělými. Ale je jich tolik, že kdyby šli všichni do Třebíče, tak by tam už nikdo jiný být nemohl,“ vysvětluje.

Horácká Slavia má podle něj každopádně právo první volby. „To je pravda. Někteří hráči se tady také objevili, ale ne se všemi byli trenéři spokojeni, tak se přesunuli do Přerova,“ potvrzuje Pokorný.

Ani jedno ze zmiňovaných mužstev WSM Ligy však nemá status oficiální farmy Komety Brno. „Skutečnou farmou jsou jenom Benátky nad Jizerou a Kadaň. V tomto případě jde o určitou formu spolupráce, která se teď kromě Třebíče rozšířila ještě i na Přerov,“ hlásí Hadamczikův asistent.

Už před sezonou Pokorný avizoval, že bude na domácí zápasy Horácké Slavie pravidelně dojíždět a zatím to prý stoprocentně dodržuje. „Kromě toho jsem viděl také derby v Jihlavě,“ upozorňuje. „Třebíči samozřejmě pořád přeju, aby se jí dařilo,“ ujišťuje.

A co říká na její osmé místo po úvodní čtvrtině základní části? „Myslím, že má trochu nevyrovnané výkony. Kdyby například doma porazila Havířov, který se mi zdál zatím z těch týmů nejslabší, mohla mít 22 bodů a to by bylo na první čtvrtinu slušné,“ zamýšlí se. „Pokud vylepší svoje domácí zápasy, bude to zase hodně dobrá sezona,“ dodává Pokorný.Najdete na iDNES.czmobilní verze