Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeká nás derby dvou Slavií, bude to zajímavé, těší se třebíčský Mička

PŘÍPRAVA ZAČALA. Loni připravil trenér Jiří Mička (vpravo) třebíčské hokejisty na sezonu skvěle, Horácká Slavia obsadila v konečném hodnocení třetí příčku. Podobné ambice má kouč i letos. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

29 2015
Stejně jako před rokem vítal v úterý v Třebíči hokejisty Horácké Slavie na úvodním tréninku letní přípravy v roli hlavního kouče Jiří Mička. A také letos má v plánu nachystat své svěřence tak, aby patřili mezi nejlepší týmy první ligy.

„Zatím máme osmnáct hráčů, další přibydou později. Všechno se bude řešit,“ odmítá prozradit, na jaké nové tváře se mohou fanoušci třebíčského hokeje v ročníku 2015/2016 těšit.

Dobře, když nechcete mluvit o hráčích, kteří by měli tým teprve doplnit, tak řekněte jména těch, co už v barvách Horácké Slavie v dalším ročníku hrát nebudou...
Neměli by být Jakub Čuřík, Lukáš Paták, Eduard Kadela, Vašek Jaroš a Lukáš Dusík. Ti všichni si budou hledat angažmá v jiných klubech.

Ale třeba Jakub Čuřík v minulých třech sezonách patřil ke stabilním členům kádru. Zájem neměl on, nebo Třebíč?
Já myslím, že Kuba potřebuje změnu. Narodilo se mu dítě, a tak by byl rád blíž rodině. Jak to tak vypadá, měl by se dohodnout s Prostějovem, takže první ligu bude hrát dál.

V základní části nasbíral 18 bodů. Nebude týmu chybět?
Já myslím, že uplynulá sezona nebyla z jeho strany ta pravá ořechová. Jak už jsem řekl, potřebuje změnu. A nikde taky není psáno, že se v Třebíči zase neobjeví. Pořád je to náš hráč.

Na úvodním tréninku se neobjevil ani útočník Roman Erat. Z jakého důvodu?
Roman byl na operaci s kolenem, takže začne pozvolna. A taky Venca Čejka má za sebou dlouhodobé zranění, takže musí pomalu. Jinak bychom ale měli být po zdravotní stránce v pořádku.

Hráči se na suchou část přípravy nikdy netěší, jak to mají trenéři?
Na jednu stranu je to dobré, protože si člověk odpočine od všech zápasových stresů, jenže tenhle pocit vám vydrží tak tři týdny. Pak už se dostanete zase do fáze, že se čas hrozně vleče a vy byste si nějaký ten stres zase rádi dali.

Mimochodem, když už jsme narazili na téma odpočinek, jak jste si užil volno?
Jo, byl jsem s rodinou na dovolené a odpočinul jsem si dostatečně. (usmívá se)

Takže se mají hráči na co těšit? Odpočatý kouč jim určitě nachystal pořádné tréninkové dávky. Nebo snad ne?
Pojedeme teď do pátku takový ten klasický začáteční týden a pak už najedeme na tři dny dvoufázového tréninku a dva jednofázové s rehabilitací.

To znamená, že dva květnové sváteční pátky se vašich svěřenců týkat nebudou?
(usmívá se) Přesně tak.

Vraťme se ještě o pár týdnů zpátky. Když jsme spolu mluvili po vyřazení Třebíče ze semifinále play-off, předpovídal jste, že z baráže do extraligy určitě postoupí Chomutov. A ono to nakonec tak i dopadlo. Vsadil jste si?
Ne, nevsadil. (směje se) Ale je fakt, že se dalo čekat, že si to Chomutov v zádech s Růžičkou nakonec ukope. Každopádně tím, že spadla Slavia, nás čeká derby dvou Slavií. A na to se všichni těšíme. Bude to zajímavé.Najdete na iDNES.czmobilní verze