Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Augusta v NHL mluvil s deseti hráči

23 2001
Praha - S jasnou představou o nominaci pro olympijský turnaj v Salt Lake City se s inspekční cesty po NHL předčasně vrátil trenér hokejové reprezentace Josef Augusta. Během pobytu se byl podívat na čtyřech zápasech, další čtyři utkání viděl v televizi. "Mluvil jsem s hráči, s nimiž jsem potřeboval. Cesta tak splnila účel, a proto jsem se vrátil dříve," potvrdil Augusta. V zámoří osobně mluvil s Haškem, Reichlem, Eliášem, Petrem Sýkorou, Dopitou, Čechmánkem, Hlaváčem, Kučerou a Jágrem, telefonicky se pak spojil s Turkem.Přečtěte si reakci generálního manažera Ivana Hlinky

"V hlavě už mám sestavu v podstatě hotovou, snad se nikdo z kluků nezraní a všichi budou v pořádku," přeje si hlavní kouč olympijského týmu, jenž bude v Salt Lake City obhajovat zlaté medaile z Nagana.

Dá se tedy říci, že všichni jmenovaní hráči mají nominaci jistou? "Nechci předbíhat. Někdo z těchto hokejistů je mezi předem určenou osmičkou, která má účast jasnou. A třeba Jirka Dopita nebo Robert Reichel by se na turnaj také měli dostat, o jejich formě nemá cenu diskutovat," povídal Augusta.

"Sledovali jsme celou řadu hráčů. Ale i o ostatních víme, že na ně jdou velmi dobré zprávy. Takže nejde vyloučit některá překvapení," dodal kouč.

Augusta naopak potvrdil, že účast obránce Petra Svobody, střelce rozhodujícího gólu z finále v Naganu, je nejspíš vyloučená. "V tomto roce už se na ledě asi neobjeví. A neměl by tak dostatek času se na tak důležitý turnaj, jako je olympiáda, připravit," připustil kouč. Roli kapitána tak trenér přidělil Jaromíru Jágrovi, s nímž o tom osobně mluvil.

O olympijský turnaj také přijde asi útočník Martin Straka z Pittsburghu, jenž si zlomil nohu. A také on by se těžko do února dostal do ideální formy.

Telefonicky se kouč spojil s gólmanem Romanem Turkem, jenž v současné době září v Calgary. "Je to v současné době nejlepší brankář v NHL," připustil Augusta. "Bavili jsme se krátce poté, co podepsal s týmem víceletou smlouvu," vzpomíná kouč.

"A o olympiádě se Roman vyjádřil velmi pozitivně." Trenér s ním probral i některé organizační záležitosti, brankář se totiž nezúčastnil srpnového setkání širšího olympijského týmu v Karlových Varech. 

Osmnáct hráčů z NHL, kteří budou v konečné nominaci, by měli trenéři oznámit po zasedání Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje 12. prosince. "Ten zbytek bychom domoninovali až po prosincové Baltice," přiznal Augusta. Právě na dalším turnaji Euro Hockey Tour se hráči poperou o zbytek míst. Definitivní nominaci na další "turnaj století", v níž bude třiadvacet jmen, určí 22. prosince. 

Ve čtvrtek večer se v Tampě sešel generální manažer olympijského týmu Ivan Hlinka s jeho asistentem Františkem Černíkem. Ten doprovázel trenéra Augustu na cestě po NHL a na rozdíl od něj v zámoří ještě zůstal.


Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze