Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brankáře vede nově Jaroš. Jeden z nejlepších trenérů, říká Vůjtek

30 2015
Bělorusko, Norsko, Slovensko. A teď nově i Česká republika. Trenér brankářů Petr Jaroš si do svého pestrého životopisu může připsat další atraktivní angažmá. Osmatřicetiletý rodák z Jihlavy, který v minulosti pracoval také pro běloruský tým Kontinentální hokejové ligy z Minsku, se stal členem realizačního týmu nového hlavního trenéra národního týmu Vladimíra Vůjtka.

Oba tak navázali na úspěšnou spolupráci z minulé sezony, kdy se bok po boku na lavičce slovenské reprezentace představili i na mistrovství světa v Praze a Ostravě.

Fotogalerie

Petr Jaroš

„S Petrem Jarošem jsem dělal u slovenského nároďáku, takže vím, že je to zkušený trenér brankářů. Dělal u národního týmu Norska, v ­Minsku, má za sebou americkou školu. Myslím, že je to v současnosti jeden z nejlepších trenérů brankářů v bývalém Československu,“ říká Vůjtek. „A tak volba padla na­ něj.“

Jaroše nabídka vést českou reprezentaci překvapila. „Nečekal jsem, že by něco takového mohlo přijít. Bylo příjemné, když pan Vůjtek zavolal a chtěl, abych byl v jeho trenérském štábu,“ připouští Jaroš.

„Pan Vůjtek je zkušený trenér. Byli jsme spolu na posledním mistrovství světa a asi z toho důvodu si mě vybral,“ přemýšlí. „Všichni tři další trenéři jsou skvělí, takže si myslím, že realizační A-tým bude dobrý a silný,“ těší se na spolupráci s Josefem Jandačem, Jiří Kalousem a Jaroslavem Špačkem.

Premiérovou akcí v novém angažmá je pro Jaroše trochu symbolicky čtyřdenní tréninkový kemp v­ Jihlavě. „Po tom všem cestování je člověk rád, když je doma. Takže je to příjemné,“ pochvaluje si Jaroš.

Podívejte se, jak kemp hodnotí kouč Vůjtek a gólman Hrubec:

Že by ale svým svěřencům dělal průvodce po rodném městě, na to zřejmě nedojde. „Myslím, že moc času nebude. Kluci budou rádi za každé volno, aby si trošku odpočali a zregenerovali,“ prozrazuje Jaroš. „Když budou chtít, dojdou si někam na zmrzku. Ale víc nestihnou.“

Přesto, že je Jaroš známý inovátor, který se snaží držet krok s nejmodernějšími trendy, na soustředění na Horáckém zimním stadionu žádné překvapení nechystá.

„Budeme mít brankařák, ale tam jsou už cvičení nachystaná,“ zmiňuje speciální trénink pro gólmany. „Je to spíš o tom, že každý trenér může mít své odlišnosti.“

A právě proto Jaroš nebude zásadně měnit styl chytání. „Klukům jsem říkal, že si sami musí přefiltrovat, co jim bude sedět. Informace dostanou, ale záležet bude na nich,“ tvrdí Jaroš.

„Každý jsou na něco zvyklí z klubů, na svůj styl chytání. A já tady určitě nejsem od toho, abych je měnil. Chci jim ale pomoct co nejvíce, co to půjde,“ prozrazuje, že o rady nebude nouze. „Budeme se bavit o věcech, které uvidím. A snad dojdeme k nějakému dobrému závěru,“ dodal Jaroš.

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze