Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Čada se vrátil po dvanácti letech do Čech

7 2003
Třebíč - Dvanáct let byl brněnský hokejový trenér Rostislav Čada ve Švýcarsku. Naposledy tam vedl prvoligový tým Ambri-Piotta se Zdeňkem Sedlákem a Martinem Štěpánkem v sestavě. Teď se vrací, stal se novým trenérem Třebíče, sedmého celku tuzemské první ligy. "V listopadu jsem přijel na návštěvu ze Švýcarska a zavolal mi ředitel klubu Karel Čapek, který věděl o mém úmyslu vrátit se domů. Oslovil mě, jestli by mě práce v Třebíči zajímala. Odpověděl jsem že ano," popisuje kouč, jak se zrodilo jeho nové angažmá.

Jaké byly hlavní důvody, které vás vedly k návratu ze Švýcarska?
Myšlenkou na návrat už jsem se zabýval delší dobu, ale vydařená loňská sezona mi ještě dodala sílu, abych pokračoval dál. Navíc jsem měl ještě smlouvu až do konce stávajícího ročníku. Jenže v Ambri došlo v létě k výměně managementu a nový prezident měl úplně jinou představu o koncepci vedení mužstva, zkrátka o všem, a upřednostňoval spíše kanadské myšlení.

Nedalo se všechno vyřešit cestou domluvy a kompromisů?
Ne, zásadně jsme se neshodli a bylo mi jasné, že by se naše spolupráce ani do budoucna nezlepšila. I když jsme byli na sedmém místě, které zaručuje postup do play off, podal jsem nakonec žádost o předčasné rozvázání smlouvy. Dalším důvodem byla samozřejmě rodina, přece jen jsem byl ve Švýcarsku dvanáct let sám. Navíc jsem měl i drobné zdravotní potíže. Nic vážného, ale všechno se nahromadilo, a tak jsem se rozhodl pro návrat.

Když přišla nabídka z Třebíče, byl hlavní problém vyvázat se v Ambri ze smlouvy, nebo jste přece jen ještě váhal, jestli ji přijmout?
Hlavní a skoro jediný problém byl vyvázat se ze smlouvy. Třebíčská nabídka naopak moje rozhodnutí odejít z Ambri ještě usnadnila.

Nevyskytly se ani neshody ohledně podmínek nové smlouvy?
Naopak, jednání proběhlo velice rychle. Sice jsem dostal i tři nabídky ze Švýcarska, ale už jsem se rozhodl pro Třebíč a nereagoval na ně. Jedna byla z nejvyšší soutěže a další dvě z ligových klubů k mládeži. Ve Švýcarsku je přitom místo v nejvyšší soutěži juniorů hokejově i finančně velice atraktivní a zastávají je výhradně zahraniční trenéři.

Znal jste některé třebíčské hráče už z dřívější doby?
Ze současného kádru jsem pracoval jen s Robertem Holým ve sportovních třídách v Brně. Jinak jsem nikoho dalšího neznal.

Jste odchovancem brněnského hokeje a dvě sezony jste hrál i za Jihlavu. Budou pro vás zápasy s těmito týmy něčím výjimečné?
Trenér to vždycky musí řídit profesionálně, ale zápasy s Brnem pro mě určitě budou nejvíc prestižní. S Jihlavou už asi méně, i když na ni mám jen ty nejlepší vzpomínky. V podobném sportovním a profesionálním prostředí, jaké jsem v Jihlavě zažil v letech 1974-76, bych jednou chtěl trénovat. Je to nezapomenutelné... Od trenérů až po hráče - co jméno, to vynikající člověk.

Za dlouholeté působení v zahraničí jste nasbíral velké množství zkušeností. Berete angažmá v Třebíči jako první krok při návratu do českého hokeje, láká vás extraliga?
Podepsal jsem v Třebíči smlouvu až do konce příští sezony plus opce. Než bych eventuelně přemýšlel o jiné nabídce, tak by pochopitelně musela nejdřív přijít. Ale teď jsem smluvně vázán tady a chci odvádět dobrou práci, aby lidé, kteří v Třebíči na hokej chodí, byli spokojení a chodili rádi. Obecenstvo je tady výborné a zaslouží si, aby se hrál dobrý hokej. Mužstvo musí pokaždé alespoň bojovat, protože divák se rozzlobí, když nevidí srdíčko a nadšení.
 

Autoři:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze