Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Fryčer skončil v Havířově a měl klidné Vánoce

Momentka z utkání Havířov - Beroun | foto: Jaroslav Ožana, MF DNES

29 2008
Minulé dva zápasy prvoligoví hokejisté Havířova vyhráli. Přesto už Miroslav Fryčer není jejich trenérem. Po závěrečném předvánočním duelu s Třebíčí (4:3 v prodloužení) se s vedením klubu dohodl na rozvázání smlouvy. Od desátého celku druhé nejvyšší soutěže odešel po třech měsících.

Nahradil ho Petr Kaňkovský, bývalý útočník Jihlavy, Zlína a Znojma. Ten letos přivedl Mladou Boleslav do extraligy, ale v létě od týmu musel odejít údajně kvůli neshodám s hráči.

Proč Fryčer opustil Havířov? "Každý si to může dát dohromady, vždyť mužstvo má během čtyř měsíců čtvrtého trenéra," uvedl Miroslav Fryčer. Rozebírat to však nechtěl.

Přiznává však, že trénovat prvoligový tým není vůbec snadné. "Čtyři kluby jsou svým rozpočtem jinde než zbytek světa," podotkl. "My jsme závislí na hráčích extraligových celků, kteří u nás mají střídavý start, a také na tom, zda nadějní hráči nenastupují za juniorku. Ale to je problém i dalších prvoligových celků, třeba Jihlavy a zářným příkladem je Poruba."

Stávalo se tak, že na tréninku měl s bídou jedenáct hokejistů. Vedení klubu odchod Miroslava Fryčera zdůvodňuje zdravotními důvody. "Jeho nedobrý zdravotní stav mu už neumožňoval plně se věnovat trenérské činnosti, omezoval ho například i v přítomnosti na trénincích. V trenérské práci nehodlá pokračovat," uvedl šéf Havířova Jan Strmeň na internetové stránce klubu.

"Fryčer i přesto zůstává jakousi personou havířovského hokeje, kdy shodou okolností svou trenérskou kariéru v Havířově začal a zároveň nyní i ukončil."

Bývalý kouč potíže se zdravím připouští. "V mém věku, a navíc jako bývalý aktivní sportovec, zdravotní problémy určitě mám," řekl devětačtyřicetiletý někdejší reprezentant, který v roce 1981 získal mistrovský titul s Vítkovicemi.

Měl Miroslav Fryčer aspoň klidné Vánoce? "Tak to stoprocentně," usmál se. "Lidé, kteří mě znají, vědí, že si dokážu udělat pohodu. Mohl jsem si užít rodiny a všech blízkých bez toho, abych musel na trénink."

Nový havířovský trenér Petr Kaňkovský, jehož asistentem zůstává René Ševěček, zatím změny v mužstvu nechystá. "Mezi svátky absolvujeme dvoufázové tréninky a pořádně se připravíme na první zápasy po Novém roce," uvedl na klubovém webu. Premiéru bude mít v sobotu od 17 hodin v Olomouci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze