Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Hadamczik uzavřel před mistrovstvím světa soupisku

Šatna českých hokejistů - Pohled do šatny českého týmu v hale Colisee Pepsi v Québeku, kde národní tým odehraje svá utkání na mistrovství světa v ledním hokeji v Kanadě. | foto: ČTK

1 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik uzavřel den před začátkem mistrovství světa soupisku. "Prozatím jsem na ní nenapsal brankáře Adama Svobodu, obránce Ladislava Šmída s Vladimírem Sičákem a útočníky Leoše Čermáka, Petra Kumstáta, Václava Skuhravého a Ladislava Kohna," řekl.

Do prvního zápasu proti Dánsku tak český tým nastoupí se dvěma gólmany, šesti obránci a jedenácti útočníky.

Proč Hadamczik vyřadil tolik jmen? Čeká totiž na vývoj v zámořské NHL, kde by v nejbližších hodinách mohl získat hned několik posil.

"Reagovat budu podle vývoje zápasů. Čekáme na reálnou možnost, že získáme některé hráče. Když ji ztratíme, budu dopisovat hokejisty, které tu mám k dispozici," vysvětlil trenér.

Ten má největší zájem o Milana Michálka, jehož San Jose prohrává v sérii s Dallasem 1:3 a Michala Rozsívala z New Yorku Rangers, kteří padli ve všech třech duelech 2. kola Stanley cupu s Pittsburghem.

Mezi další adepty pro národní tým patří také montrealské duo Tomáš Plekanec a Roman Hamrlík, kteří ztrácejí na Philadelphii Flyers 1:3 na zápasy.

Jednoho hráče však Hadamczik vyřadí určitě. Pro turnaj v Quebeku totiž mùže použít maximálně pětadvacet hokejistů, na soupisce je jich však v tuto chvíli o jednoho víc. O koho jde?

"To si zatím nechám pro sebe," poznamenal kouč s tím, že chce čekat až do poslední chvíle.

"Až bude jasno, kdo přijde z NHL. Chtěl bych zdůraznit, že jsem s přístupem všech kluků spokojený. Nemůžu jim nic vyčítat, jde jenom o to, že musím mužstvo složit typologicky. Také se mùže stát, že tu zůstane sedm obránců a budeme mít jednoho útočníka navíc," dodal.

. Aktuální soupiska českého týmu

Brankáři: Milan Hnilička, Marek Pinc.

Obránci: Filip Kuba, Jan Hejda, Marek Židlický, Petr Čáslava, Tomáš Kaberle, Zbyněk Michálek.

Útočníci:
Aleš Kotalík, David Krejčí, Jakub Klepiš, Jiří Novotný, Martin Erat, Martin Hanzal, Patrik Eliáš, Radim Vrbata, Tomáš Fleischmann, Tomáš Rolinek, Zbyněk Irgl.Najdete na iDNES.czmobilní verze