Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Hlinka věří, že ho čeká další zápas

25 2001
Florida - Na Floridě se chodí koupat, hraje golf s obráncem Petrem Svodobou. Užívá si. Hokejovému trenérovi Ivanu Hlinkovi zatím po odvolání z Pittsburghu nechybí blázinec kolem NHL. "Ale já nemíním jenom obout doma pantofle a nic nedělat. Život jde dál," říká Hlinka. Přiznává, že naposledy se tak cítil po propadáku na světovém šampionátu v Itálii v roce 1994. Co bude dělat dál? "Ještě nevím. Rozhodnutí padne až příští týden po jednání s generálním manažerem Pittsburghu," píše kouč Hlinka v pravidelném sloupku.

Věřím, že v životě dostanu šanci vyhrát druhé utkání
Po odvolání z Pittsburghu si teď užívám na Floridě, snažím se z toho všeho dostat. Naposledy jsem se takhle cítil v roce 1994 po neúspěchu na šampionátu v Itáli. Ale život jde dál, není čas na velké rozbory a analýzy. Ano, prohrál jsem jedno utkání. Ale pokud se člověk bude porážkou dlouho trápit, tak nemá šanci to druhé vyhrát. A já věřím, že druhý zápas pro mě ještě přijde. Nejsem takový, abych si doma obul pantofle a nic nedělal. Znám se docela dlouho a vím, že bych v těch pantoflích dlouho nevydržel. 

Samozřejmě nikdo není po odvolání rád. Ale já nemíním plakat, s takovými věcmi prostě musí sportovní trenér počítat. Můj život v těchto letech nekončí. Člověk se musí poučit a jít dál. Ať už to bude s hokejem nebo někde jinde.

Zůstávám fanouškem Pittsburghu a věřím, že se dostane do play off
Nedá se říct, že bych tady na Floridě na hokej vůbec nemyslel. Sleduju ho v televizi, před pár dny jsem se díval na celé utkání Tampy s Washingtonem. Pittsburgh jsem od té doby viděl jenom jednou, ale podle výsledků je patrné, že se mužstvo dalo dohromady a hraje velmi slušně. A věřím, že se nakonec do play off dostane.

Na Pittsburgh nejsem naštvaný, stále zůstávám jeho fanouškem. Prožil jsem tady hezké chvíle a možná i nadále budu s klubem nějak jinak svázaný. Ale definitivní rozhodnutí padne až příští týden, kdy se sejdeme s generálním manažerem Patrickem. Do té doby si to necháme projít hlavou. Ale to jednání by nemělo být až tak složité.

Trénovat jiný tým v NHL? Nemám rád otázky "kdyby"
Nechci věřit žádným novinářským spekulacím, proč jsem u týmu skončil. Že prohry byly jenom záminkou? To jsou právě ty spekulace. Já jsem přestal být trenérem proto, že se mužstvu nedařilo. A konference je velmi silná a vyrovnaná a není v ní prostor na žádné velké výpadky. Jestli bych teď přijal nabídku trénovat jiný tým NHL? Nemám rád otázky "kdyby", rád řeším konkrétní otázky. Takže se tím teď nezabývám.  

Člověk potřebuje k životu střídání radosti a stresu
Abych byl upřímný, tak mi zatím takový ten bezprostřední blázinec kolem NHL nechybí. Ale člověk potřebuje k životu střídání stresu a radosti. Znovu říkám, že si nemíním obout pantofle, plakat a přemýšlet o všech špatných věcech, co mi kdo dříve udělal.

A další život bez hokeje? Nechci teď tvrdit, že moje další práce bude bezprostředně souviset s hokejem. Ale to, že jsem skončil v Pittsburghu neznamená, že jsem skončil s hokejem úplně. Že na něj nebudu chodit a že ho přestanu sledovat. To ne.

Hraju golf s Petrem Svobodou, nic mě tady netrápí
Na Floridě bydlíme v motelu u vody, chodíme se s manželkou koupat a hraju golf s obráncem Petrem Svobodou. Ten stále čeká, jestli bude moci pokračovat v kariéře. Má před sebou ještě lékařská vyšetření. Hráli jsme asi čtyři partie a zatím je to nerozhodné. Užíváme si tady. Nikam nespěchám, nic mě netrápí. Dělám, co mě zrovna napadne. Dění ve světě sleduju v televizi. 

Moje pozice pro Salt Lake City se nemění
Moje pozice pro olympiádu v Salt Lake City se nemění. Aspoň ne z mého pohledu a já věřím, že ani z pohledu vedení Českého svazu ledního hokeje. Současné složení realizačního týmu je podle mě rozumně poskládáno a nemělo by se na něm nic měnit.

Já a trenér? Že si to někteří fanoušci přejí? Jedni fanoušci by tam rádi viděli jednoho a druzí někoho jiného. Znovu říkám, že se na mé pozici nic nemění.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze