Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maximální spokojenost, podle našich představ, hodnotí Růžička kemp

Vladimír Růžička, kouč české hokejové reprezentace | foto: ČTK

2 2014
Přípravný kemp české hokejové reprezentace s mladými a většinou mezinárodně nezkušenými hráči, jenž probíhal od středy do soboty v pražském Edenu, je minulostí. Trenér Vladimír Růžička po jeho skončení ale nacházel pouze slova chvály. Je rád, že se kemp podařilo uspořádat, a zároveň vyzdvihl přístup pozvaných hráčů a jejich chuť do práce.

Jednapadesátiletý kouč také celkem 28 hráčů, které měl k dispozici, neváhal pochválit v závěrečném hodnocení. "Hráči od nás slyšeli, že jsme byli maximálně spokojení. Sblížili jsme se, kluci pracovali velice dobře. Bylo vidět, jakou mají na začátku sezony chuť. A věřím, že to pomohlo nám všem, že jsme se takhle sešli. Je moc dobře i to, že se nikdo nezranil a kluci se mohli teď v klidu zase rozjet do svých klubů," řekl ČTK Růžička.

Pochvaloval si i to, jak jsou hráči právě ze svých klubů velmi dobře připravení. "Kondicí jsme se tak nemuseli vůbec zabývat. Chtěl jsme trošku s těmi hráči probrat takové ty základy a hru, kterou budeme chtít hrát, protože každý klub hraje trochu jinak. Řekli jsme si své k forčekinku i bránění, mám z toho vážně dobrý pocit," prohlásil Růžička.

Právě vstřebávání herního systému, který bude chtít praktikovat na první turnajové akci, jíž bude v první polovině listopadu turnaj Karjala, bylo jednou z hlavních náplní kempu. "A musím říct, že to bylo podle našich představ. A docela výživné, ve velkém tempu, což pak ty zápasy přesně takhle vypadají. Extraliga má své tempo, ale ty turnaje jsou pak ještě určitě rychlejší a je to něco jiného," uvedl Růžička.

Reprezentační kouč Vladimír Růžička

Reprezentační kouč Vladimír Růžička

Hráči se musí od nadcházející sezony sžít i s novými pravidly, z nichž nejvýznamnější je zavedení hybridního zakázaného uvolnění a prodloužení útočného pásma. "Hodně jsme se tomu věnovali, ale až zápasy ukážou více. Začneme to sledovat v té přípravě, jak se více rozběhne, kdy se tomu budou určitě i kluby hodně věnovat. Uvidíme, jak to bude vypadat na dalším kempu, který máme hned 25. srpna (v Rokycanech), kdy už budou hráči více rozehraní," přemítal Růžička.

Nadále platí, že na mladých adeptech reprezentace chce stavět při Karjale, kdy v KHL nebude přestávka. "Kluci mají určitě šanci, tam budou mít velký prostor. Pak je další akce hned v prosinci, kdy otvíráme Channel One Cup doma se Švédama," připomněl Růžička.

Nastínil také své osobní plány. "Chci se určitě osobně vypravit na mistrovství světa dvacítek (v Torontu a Montrealu), abych tam byl na ten konec základní skupiny s Rusama, pak čtvrtfinále a uvidíme, co bude dál. A mám to naplánované tak, že bych tam chtěl rovnou potom i zůstat, abych viděl nějaké zápasy NHL," prozradil Růžička.

Zda by se měl podobný kemp jako ten právě skončený stát třeba i pevnou součástí programu reprezentace, hodnotit nechtěl. "Každý trenér si to musí udělat podle svého, záleží na tom, jakou má ten daný trenér vizi. Když máte kádr trošku stabilizovaný, tak to třeba ani nemusí být. Ale je tu dost nových tváří, chcete hráče lépe poznat a pro nás to splnilo účel," uzavřel Růžička.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze