Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Holík sledoval v zámoří juniory

25 2001
Praha - Spokojen s výkony vytipovaných hráčů se vrátil ze zámoří trenér hokejové reprezentace do 20 let Jaroslav Holík. Společně s manažerem juniorských týmů Petrem Míškem navštívil v minulých dnech šest zápasů kanadských juniorských soutěží, ve kterých sledovali adepty národního týmu pro juniorské mistrovství světa. Elita hráčů do dvaceti let se sejde na přelomu roku v Pardubicích a Hradci Králové. Češi na něm budou obhajovat zlaté medaile z předešlých dvou světových šampionátů ve Švédsku a Rusku.

Z vybrané sedmičky upoutal Holíka zejména obránce Filip Novák z Reginy, který by podle kouče měl nahradit v týmu nejlepšího beka loňského mistrovství Rostislava Kleslu. "Podle mého je to nejlepší obránce v soutěži a Kleslu plně nahradí. Do ofenzívy je ještě lepší než on," pochvaloval si Holík českobudějovického obránce, o jehož start měl zájem již před rokem. Novák ale odešel do zámoří bez souhlasu mateřského klubu, a proto nesměl být na Juniorský šampionát nominován. Letos pravděpodobně vytvoří první obrannou dvojici s Liborem Ustrnulem.

Mezi útočníky Holíka zaujal František Lukeš z Toronta. "Program cesty jsme měli ale postavený tak, abychom viděli hlavně obránce, protože tam máme slabinu," konstatoval Holík. Dále na vlastní oči viděl Aleše Černého ze Swift Current, Petra Chvojku z Medicine, Tomáše Mojžíše z Moose, Zbyňka Michálka z Shawiniganu a útočníka Aleše Hemského z Hullu.

Širší osmadvacetičlenná nominace českého týmu bude oznámena ve středu 5. prosince. Podle Holíka však už bude jasné i konečné složení týmu, které by mohly změnit jen zdravotní problémy hokejistů. V současnosti jsou ale prý všichni v pořádku.

"Dva mladší obránci i útočník, kteří tam budou kvůli tomu aby získali zkušenosti pro příští rok, už budou vědět, že pojedou jen na soustředění. Pouze mezi trojicí brankářů ještě nejsme rozhodnuti, kteří dva zůstanou," přiznal trenér.

Závěrečné soustředění v Havlíčkově Brodu začíná v pondělí 10. prosince, pozvaní hráči se však budou připojovat postupně. Česká extraliga se totiž přeruší až v sobotu 15. prosince. "Požádali jsme extraligové trenéry, jestli by vybrané hráče mohli pustit dřív, takže uvidíme. S hráči ze zámoří problém nebude, manažeři klubů říkali, že mohou přijet, kdy chtějí," uvedl Holík.

Juniorské mistrovství světa se uskuteční od 25. prosince do 4. ledna. Úvodní zápasem turnaje bude souboj České republiky a Spojených států.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze