Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Holík v Kanadě uvidí mladé hokejisty

17 1999
P r a h a - Trenér hokejové reprezentace do 20 let, internacionál Jaroslav Holík, odletí v pátek na pět dní do Kanady s cílem osobně kontaktovat kandidáty národního týmu na mistrovství světa. Spolu s koordinátorem juniorských reprezentací Petrem Míškem, který letí s ním, uvidí tři zápasy juniorské WHL. V nich se představí útočníci Michal Kraft, Michal Sivek, Jaroslav Svoboda, Pavel Brendl a Jaroslav Kristek.
Se všemi Holík pro šampionát ve Švédsku počítá.
"Telefonujeme si s nimi, ale chceme je vidět na vlastní oči při hře v Kanadě. Všichni byli v létě na soustředění, kde se ukázali jako nejlepší," řekl Holík.
Trenér rovněž počítá s obránci Tomášek Kloučkem a Josefem Vašíčkem, kteří hrají jiné zámořské soutěže. "I s nimi jsme dohodnutí," podotkl.
Všichni by se měli hlásit 10. prosince na soustředění před mistrovstvím světa. "To je podmínka. Nemáme zájem o hráče, kteří by přijeli až do dějiště turnaje. Všichni jsou s programem obeznámeni," sdělil Holík.
Další posilou by mohl být Jiří Fischer, sedmý obránce Detroitu v NHL. "Pokusíme se domluvit jeho uvolnění, ale pokud to nepůjde, nic se nestane," míní Holík.
Jedním z hlavních kritérií pro výběr hráčů se pro trenéra stalo letní soustředění. Na něm se podle něj neosvědčil například Zdeněk Blatný, v kanadském bodování WHL úspěšný. "Byl nevýrazný, bez zájmu o tým, a takové hráče nebereme," oznámil zkušený kouč, sám kdysi nezdolný bojovník.
Autor:


Témata: Jaroslav Holík
Najdete na iDNES.czmobilní verze