Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Hynek musel do sprchy

4 2001
M o s k v a (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Téměř měsíc vidí stále stejné tváře. Mají málo rozptýlení, všechno se točí kolem hokeje. Tréninky, zápasy, regenerace. A znovu do kola. Neužili si Vánoce, zaspali i Silvestra. Přesto si hokejoví junioři nezoufají, ani si vzájemně nelezou na nervy. "Naopak. Když si uvědomím, že je za dva dny konec, spíš je mi smutno," říká kapitán Michal Sivek. "Budeme si chybět." Desátého prosince se sešli na soustředění v Havlíčkově Brodu, třiadvacátého vyrazili do Ruska. Skvělá parta a ohromné nadšení je dotáhlo až do finále. "Něco podobného jsem ještě neviděl," rozplývá se asistent trenéra Pavel Hynek. "Jak se dovedou nažhavit a hecovat...".Další zpravodajství z mistrovství čtěte ZDE

Těžko by se tak dlouho udržovali ve varu, nebýt masérů. Stejně jako u výběru dospělých se do úmoru starají o dobrou pohodu, stále mají něco v záloze. "Třeba ty jejich rituály v šatně před zápasem," chichtá se Sivek. "Vloni se váleli polonazí ve sněhu a předváděli sumo. Teď pro změnu dělali indiánské tance." Pobaveně popisuje, jak se kroutili v bocích. V tom se otevřou dveře a z nich se hrne sám herec, masér Michal Kábele. "Jo, jo, ty toho zase napovídáš," křikne a poplácá Sivka po rameni. Čiší z nich pohoda, žádná ponorková nemoc.

Kabinu ovládají i další skopičiny. Třeba včera, to měl trenér Hynek narozeniny. Svalnatý bek Ustrnul ho čapnul do náručí a odtáhl do sprchy. Hráči stáli na židlích a zasypali ho dávkou ledových kostek. "To je naše normální zábava," vysvětluje Ustrnul. "Teď to trochu kouč odnesl. Ale asi s tím trochu počítal, vzal si před tím ošoupané šusťáky."

Kustodi se navzájem strkají do bazénu, vyprávějí vtipy. Do toho křičí zpěvák Landa, ozývají se odhodlané výkřiky. "Hlavně Sivek je na ně specialista," směje se Kábele. Taková je nálada hokejových juniorů. Před finále ji ještě přiživují povzbuzující faxy od fandů z Čech. "Třicet dní je dlouhá doba. Vzkazy hodně podpoří," přiznává Hynek. Úplně první fax poslal asistent reprezentačního trenéra "dospělých" Vladimír Martinec. Ten přijel hráčům fandit i osobně. "Už se těším na finále," prohodil s úsměvěm.

Také čas v hotelu se snaží hráči všemožně krátit. V devatenáctém patře polehávají na pokojích, sledují video. "Zase ty sprosťárny, co?" směje se manažer Kusý. "Na chvilku jsme nějaký ten předplacený kanál zkusili," obhajuje všechny kamarády Sivek. "Copak jde celou dobu sledovat jenom hokej?"

Hojně chodí do recepce na internet, posílají zprávy po síti. Přes mobilní telefon je to z Ruska hrozně drahé. "Dneska to bylo nějaké rozbité," zlobil se útočník Marek Tomica. "Asi u počítače přestřihli dráty." Zasmál se a šel se natáhnout. Má před sebou perný den.

Povzbuzující fax od asistenta trenéra "dospělých" Vladimíra Martince mají junioři vyvěšený u výtahu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze