Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Hynek se upsal ústeckému týmu

15 2004
Ústí nad Labem - Od středy už ústečtí hokejisté vědí, kdo jim bude v příští sezoně první ligy stát za zády na střídačce. Pavel Hynek, v minulé sezoně Výborného asistent v Litvínově, podepsal s Ústeckými Lvy roční smlouvu s opcí. „Rozhodl dlouhodobý zájem Ústí, s nímž jsem byl v kontaktu už v průběhu sezony, a také post hlavního trenéra,“ uvedl Hynek, jemuž bude dělat sekundanta Vít Borůvka.

Hynek, teprve čtyřiatřicetiletý trenér, je uznávaným expertem, vlastní dva mistrovské tituly ze Sparty a zlato ze šampionátu juniorů.

Do první ligy se vracíte po několika letech. Jak ji znáte?
Soutěž sleduji dlouhodobě, i těch čtyři pět let, co jsem se v ní nepohyboval. Naposledy jsem ji trénoval v Berouně, dali mi šanci v 27 letech. Byli jsme třetí a čtvrtí, přitom s pátým nejmenším rozpočtem. Toho si vážím. Letos jsem nejvíc jezdil do Berouna a Boleslavi. Mám přehled.

Viděl jste v akci i Ústí?
Několikrát, i v play-off.

Vaše hodnocení, názor na kádr?
V tom budu zdrženlivý, nepřísluší mi to hodnotit. Nechci dopředu rozebírat jednotlivé hráče.

A co vás upoutalo?
Divácká kulisa na ústeckém stadionu, byl jsem z atmosféry nadšený. Chodí nejvíc lidí v soutěži, na to se strašně těším. Ústí je hokejové město a věřím, že diváky nezklameme.

Pavel Hynek

Narozen: 4. ledna 1970
Čeho si cení: 3. a 4. místo s Berounem v první lize, 2x titul se Spartou (v roce 2000 s trenérem Výborným, v roce 2002 se Sýkorou), stříbro se Spartou (2001), zlato na mistrovství světa "20" (v roce 2001 jako Holíkův asistent)
Byl v Ottawě na stáži u juniorského klubu 67's
Slovo Davida Šaffera, generálního manažera Ústí: „Po pár chvílích, co jsme se spolu bavili, jsem zjistil, že jeho působení v Ústí bude pro klub ku prospěchu. V minulé sezoně jsme se vrátili zpátky do reality, nikdo nám nepomůže, vše bude o práci. A tu Hynek umí. Má důvěru, aby tým dotáhl co nejdál.

Ústí loni vyhlásilo, že plánuje do tří let postup do extraligy. Budete vy ten trenér, který ho tam dotáhne?
Vím, že ambice tu jsou rok od roku vyšší. Jsme ve fázi budování mužstva, shodli jsme se s vedením, že si budeme dávat postupné cíle. Čili v nové sezoně se dostat o kousek výš než v minulé.

A extraliga?
Nejsme tady od velkých prohlášení, ale kvůli usilovné práci - ať za nás hovoří výsledky. Plánovat dva roky dopředu je zavádějící. Sám za sebe si samozřejmě vždy dávám nejvyšší cíle a myslím, že dokážeme postavit tým na špičku ligy. Modernizuje se aréna, tvoří kádr, to vše nasvědčuje ústeckým ambicím.

Smlouvu prodloužil kapitán Hodek. Jak bude vypadat kádr?
Zůstalo deset kmenových hráčů, kteří budou tvořit jádro týmu, na které se budou nabalovat posily. O nich se zatím jedná. Budeme hledat vhodné typy hráčů, ne jména. Třeba klasická levá bránící křídla.

Jaká bude příprava?
Na suchu začne 26. dubna a potrvá devět týdnů do konce června. Na led vyjedeme v závěru července.

Jak moc se na roli hlavního trenéra těšíte?
Nikdy jsem si neříkal: pět let asistent, pak hlavní trenér, za deset let manažer. Beru, jak to přichází. Jsem rád, že jsem s Frantou Výborným pracoval, nejvíc mě hokejově obohatil. To i Sýkora, Holík a další. Na kolegy jsem měl vždy štěstí, jak pracovně, tak i lidsky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze