Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Kladna Čelanský: Cílem pro nás zůstává postup do extraligy

Trenér kladenských hokejistů Jiří Čelanský. | foto:  Michal Šula, MAFRA

6 2015
Černá středa. Hokejisté Kladna nejprve přišli administrativně o tři body a pak ještě prohráli na ledě Kadaně. Výsledek? Sešup ze druhého na páté místo a značně nevýhodná pozice před play-off.

Když něco pokazíte, většinou existuje šance na nápravu. Hokejisté Kladna už ji ale nemají. Základní část první ligy totiž skončila přesně v den, během něhož se propadli tabulkou. Místo výhodného druhého místa vstoupí do play-off z páté příčky, a pokud chtějí zpět do extraligy, čeká je ještě těžší cesta, než celou sezonu předpokládali.

„Pokazili jsme to v Kadani, což není zrovna top tým, prohrát jsme tam neměli,“ řekl kladenský kouč Jiří Čelanský. „V kabině bylo cítit velké zklamání, ale hned jsem tam uvedl, že pro nás nic nekončí. Musíme začít myslet na veselejší dny.“

O druhé místo vás v poslední hrací den připravily dvě události. Prohru v Kadani jste zmínil. A co kontumace duelu s Havlíčkovým Brodem?
Odpovědnost neseme všichni, kdo tady v klubu jsme. Nastoupil za nás junior Machač, neměl vyřízeny všechny náležitosti, mělo by se to ohlídat. Je potřeba se k tomu postavit čelem a vyhodnotit to tak, aby se to příště neopakovalo.

Buď jak buď, Kladno jako tradiční extraligový klub skončilo po sestupu v první lize až páté. Není to ostuda?
To ať posoudí někdo jiný, ale já bych to tak určitě nepojmenoval. První liga má velkou vyrovnanost a nedá se hrát s prstem v nose. Začali jsme dlouhou sérií na stadionech soupeřů, protože naše hala se opravovala. Měli jsme i problém s kvalitou mužstva. A když jsme se konečně posunuli na vysněnou druhou příčku, srazil nás odpočet tří bodů.

První liga pokračuje předkolem a vy nyní budete čtrnáct dnů čekat na zápas. Jak dlouhou pauzu vyplníte?
Budeme jen trénovat. Program byl nahuštěný a my zase nemáme tak široký kádr. Budeme se připravovat na play-off.

V němž vás čeká silná Jihlava a pak asi favorizovaný Chomutov.
Já se budu bavit jen o Jihlavě. Chomutov na nás v dalším kole vyjít nemusí. S Jihlavou jsme letos hráli čtyřikrát, pokaždé to mělo velký náboj, bylo i vyprodáno. Vzájemně se známe, víme o sobě, jak se prezentujeme. Ano, chtěli jsme začínat doma. Teď musíme udělat výhodu z toho, že začneme venku. To znamená vyhrát v Jihlavě jeden z prvních dvou zápasů. Pak bude tíha na nich.

Brzy se k vám připojí jako velká posila Jan Hlaváč. Může být klíčovým X faktorem?
Potěšilo nás, že sám projevil zájem za nás hrát. Těšíme se na něj a doufáme, že to bude rozdílový hráč, já sám tomu věřím.

Při všech okolnostech, zůstává cílem Kladna návrat do extraligy?
Zůstává.Najdete na iDNES.czmobilní verze