Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odvolaný trenér Klášterce: Je to podpásovka, že se mě v klubu nezastali

Jen chlemtáte! zuřil trenér Klášterce. Junioři ho natočili a mají problém | foto: www.youtube.com

4 2014
Hráči ho podrazili tím, že natočili jeho "kartáč", ale skončil on. Michal Jäger, trenér hokejových juniorů Klášterce, je v šoku. "U juniorů jsem rezignoval sám, ale že mě odvolali od druholigového áčka, to je podpásovka," tvrdí kouč.

Video s jeho plamenným proslovem ke kabině, prokládaným sprostými výrazy, na internet umístil jeho syn. Končí nahranou scénkou juniorů a vulgární nadávkou směrovanou k Jägerovi.

Petice na internetu

Trenér Michal Jäger má velkou podporu nejenom v diskuzích pod jednotlivými články nebo na sociálních sítích, jeho zastánci dokonce vytvořili na internetu petici, pod kterou hojně přibývají podpisy. Ten první přistál na adrese www.petice24.com krátce před úterní půl 11 dopoledne. Za dvě a půl hodiny už pod ní bylo podepsáno přes 300 lidí.

Proč jste rezignoval?
Já už od sobotního rána věděl, co se děje. Že je video na sociálních sítích. Pak jsme prohráli s áčkem v Pelhřimově, výkonem jsme udělali ostudu a já byl celkově špatný. V tomhle rozpoložení jsem ještě večer poslal esemesku, že rezignuji na funkci trenéra juniorů.

Přesvědčoval vás klub, ať to neděláte?
Jen to vzali na vědomí, ani se nesnažili mě přemluvit. A v pondělí po večerním jednání mi oznámili, že rezignaci přijali.

Zároveň jste skončil u áčka, za které někteří junioři hrají. Překvapilo vás to?
Docela ano, protože v Klášterci jako hráč a trenér působím 14 let, s dvouletou výjimkou v Sokolově. Vzhledem k tomu, že jsem tam nechal kus života a práce, je odvolání od áčka podpásovka. Hlavně v tom, že se mě klub nezastal před vyšší mocí. Moje odvolání pravděpodobně požadovalo vedení města, které je sponzorem. Nelíbil se jim můj proslov.

Podle prohlášení oddílu jste "urážel osobnost a důstojnost hráčů." Co vy na to?
My ze staré školy, chlapi kolem 35-40 let, bychom si v životě nedovolili něco takového, co udělali junioři. Já měl jako hráč takových pojebů v kabině stovky! Kolegové, kteří mi volali, mě podporují. Říkají mi to samé. To je dnešní dobou. Není to problém jen v Klášterci. Někdo natočí učitele nebo nějaké slabé osobnosti, najdou choulostivé video dívky, dají to na internet a ona si to pak hodí. U mě to nehrozí. Ale Facebook a sociální sítě, to je zlo dnešní doby. Síla médií tomu dala hodně.

S odstupem času – mluvil byste diplomatičtěji?
Za tím, co jsem předvedl, si stojím! Kdo někdy trénoval kluky v tomhle věku, tak to zná. Oni si myslí, že jsou dospělí, ale dělají spoustu chyb. A ta morálka... Absence na tréninku, někdo přijde na zápas, ani nemůže mluvit, jiný vám řekne, že ho nebaví hrát za áčko. Tyhle věci jsou pro trenéra zklamáním, problémy se nakupí.

A čím vyvrcholily?
Tahle natočená událost se stala zhruba před třemi týdny, video se objevilo až teď. Protože mám civilní zaměstnání, nemůžu být na každém tréninku a na každé akci. Takže se s kolegy střídáme. A vrcholem bylo, když jsem zjistil, jak se kluci chovají k mým asistentům. Arogantně! Trpělivost přetekla. Šel jsem se zastat svých kolegů, na které si hráči otevírali hubu. Hlavně kvůli nim jsem to udělal. Po téhle schůzce jsme ani jedno utkání neprohráli. Což je druhořadé. Hlavně kluci šlapali jako hodinky, jak má správný tým fungovat. Kolegové říkali, že takhle vzorný mančaft neviděli. Kvůli tomu jsem udělal ten humbuk. Pohovory mezi čtyřma nebo šesti očima s asistenty, těch bylo mraky. A nezabíraly. Až tahle represe padla na úrodnou půdu.

Ranilo vás, že video natočil váš syn?
Podraz to od něj je, ale čas všechno zahojí. Jak říká moje manželka, nikoho nezabil, není v kriminále. Jsou horší věci. Všichni puberťáci mají mobil, tablet, nežijí ničím jiným. Sdíleli si to mezi sebou, velká sranda, hihihi, hahaha. Podcenili, co z toho může vzniknout. Ano, můj syn telefon nastavil, ale s vědomím drtivé většiny mančaftu. Když to řeknu slušně, zlobím se na něj. Bohužel dneska je mládež taková, že si sílu médií nedokáže uvědomit. Ani důsledky svého chování. Štve mě, že nikdo z hráčů ten telefon nesebral a nehodil ho do koše. Vrhlo to špatné světlo na tým klášterecké juniorky, ale bohužel to rozpoutá jedinec nebo dva kluci, kteří to nemají v hlavě v pořádku, a pak se sveze celé mužstvo. Přitom v kádru je spousta kluků, kteří tomu dávají všechno. Ne všichni jsou v kabině tak špatní.

Lidé vám na internetu vyjadřují podporu. Jak to vnímáte?
Sleduju to, člověk z toho ani nespí. Všem fanouškům a hokejovým šílencům chci strašně moc poděkovat. Je přesně vidět, když napíší lidi, co sport dělali. Vědí, o co jde. Byly i komentáře v můj neprospěch, i ty respektuji, částečně mají pravdu. Já ale i kvůli médiím přišel o práci. Viděli senzaci otec – syn, pak se to rozjelo do krajních mezí. A jestli je ve vedení města žena, která na to nemá žaludek...

Prohlášení starostky Klášterce

Plně se distancuji od současného dění v hokejovém klubu v Klášterci nad Ohří. Ani já, ani nikdo jiný z vedení města nezasahoval do činnosti vedení HC Klášterec nad Ohří ohledně odvolání trenéra Michala Jägera. Jelikož nyní čerpám řádnou dovolenou a o dění v HC Klášterec nad Ohří jsem se dozvěděla jen z médií, nemohu se v tuto chvíli k této události kompetentně vyjádřit. Učiním tak, až ukončím dovolenou a seznámím se se všemi potřebnými fakty. Jen bych ráda upozornila, že HC Klášterec nad Ohří není subjektem města, tudíž o svých interních problémech rozhoduje jen jeho výkonný výbor.
Kateřina Mazánková

Je to tedy širší problém než jen v jedné kabině?
Nejde pouze o hokej, ale i o fotbal, basket, o všechny sporty. Jak už jsem říkal: Já pojebů od trenérů dostal! Jsem odchovanec plzeňského hokeje, pan Straka, Kučera nebo Hraběta nám vždycky vyprali kufr a fungovalo to. My neřekli ani slovíčko. Teď je to jinak. Nejen v hokeji, ale i ve školách. Je to problém celé společnosti.

Co budete dělat dál?
Mám ještě jednoho syna, těším se na sobotní trénink s malým Honzíčkem. V základně jsou dětičky, co mají plamínek v očích, hokej je baví. Já trénuju od 24 let, chvíli si odpočinu, ale pak chci zase hokej dělat. Když něco přijde, budu rád. Když ne, nehodím si to.

Budete chodit na zápasy juniorů Klášterce?
Teď je přestávka, měl jsem naplánované tvrdší tréninky. Abychom oživili kondici. Až budou hrát za 14 dní, shodou okolností budu v práci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze