Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Kýhos jde z Chomutova do Brna

12 2008
Chomutov - Senzační trenérský kotrmelec v první hokejové lize! Vladimír Kýhos měl dovést do extraligy Chomutov, jenže před finišem sezony odchází do Komety Brno, k jednomu z hlavních konkurentů. Brno bylo bez trenéra od čtvrtka. Rostislav Čada rezignoval, přestože jeho celek vedl východní divizi první ligy. Teď má nejnavštěvovanější klub soutěže náhradu.

Když Kýhos v sobotu dovedl chomutovské mužstvo k výhře 4:1 nad Mostem, bylo to jeho loučení.

A dramatické, alespoň podle tiskové zprávy na chomutovském webu. „Nehodláme v našem klubu držet člověka, kterého více než hokej zajímají peníze,“ řekl předseda představenstva Jaroslav Veverka. Zdůraznil, že nechtěl přijmout trenérovy „přehnané finanční nároky“.

Prohlášení Chomutova se nese v ostrém tónu. Stojí v něm například: „Jeho proklamovaný patriotismus je pouze dobrý herecký výkon. Nikdy nedokázal dotáhnout mužstvo na úplný vrchol. Srdce na správném místě rozhodně nemá.“

Kýhos po zápase řekl: „Bylo to těžké rozhodování, ale práce v Chomutově mě už nenaplňovala. Neposilovali jsme se tak, jak bych si představoval. Přesto zůstane Chomutov srdeční záležitostí.“

Finalistu minulé sezony Chomutov v pondělí převezme trenér Martin Pešout, který nedávno usedl na lavičku Kadaně. S ní Chomutov úzce spolupracuje. Kadaň naopak bude koučovat Milan Kašpárek, trenér chomutovských juniorů.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze