Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Mejzlík vypíše motivační prémii

Jihlavští budou mít v Třebíči o motivaci navíc, trenér Mejzlík vypíše motivační prémii. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

29 2008
Neobvyklý nádech bude mít souboj hokejistů Třebíče a Jihlavy pro hostujícího trenéra Romana Mejzlíka. Bývalý kouč Horácké Slavie se totiž poprvé v Třebíči při prvoligovém utkání představí coby kouč tradičního rivala.

"Ale myslím si, že ten zápas bude mít svůj náboj i bez toho, jestli jsem tam šest let působil, nebo ne," usmál se současný asistent kouče Dukly Karla Dvořáka.

Že by po tak dlouhé době strávené u týmu Horácké Slavie měl problém s tím po východu z kabin odbočit správně na střídačku se rozhodně neobává. "V létě jsme tam hráli přátelák, takže jsme si to tam už očuchali. Věřím, že snad správnou stranu najdu," směje se.

Přesto, že zápas zvlášť prožívat nebude, na krátké hecovaní s domácím koučem Kamilem Pokorným, kterému loni dělal asistenta, si prý určitě čas najde. "S trenéry z Třebíče jsme v telefonickém kontaktu, vyměňujeme si poznatky o soupeřích. Takže nějaké hecování určitě bude," slibuje Mejzlík.

"Vždyť oni se na to taky těší. Hlavní ale je, aby přišli lidi, pro ně se to hraje." Přestože mezi příznivci Horácké Slavie a Dukly panuje nevraživost, mezi trenéry obou týmů byste ji prý hledali marně. "My si vzájemně rozumíme. Zavoláme si, podpoříme se, zhodnotíme hru. Takže určitě žádná rivalita," říká Pokorný.
V průběhu zápasu už však jdou veškeré známosti stranou. "To, kdo stojí na střídačce soupeře během utkání, vůbec nevnímám. Sleduji jen hru, která se odehrává na ledě," popisuje Pokorný.

A vypíše Mejzlík pro své svěřence i zvláštní motivační prémii? "Určitě. To je podobné jako u hráčů. Vždyť trenéři jsou součástí mužstva," říká. "Když jsme vyhráli zápas tady doma, klukům jsem přispěl. A to samé platí i pro středu." 

Posílená Třebíč hostí Jihlavu

Bájného ptáka Fénixe, který povstal z popela, připomínají prvoligoví třebíčští hokejisté. Ti sice na další bodový zisk čekali dlouhých šest zápasů, v následných třech střetnutích však dvakrát zvítězili a jednou odešli z ledu poraženi až v prodloužení.


"Jsem rád, že hráči zjistili, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná," oddechl si trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný. "Že když se k nám přikloní štěstí a spadnou nám tam nějaké branky, i ta naše hra přinese výsledek." Hlavní dvě příčiny zlepšených výsledků Horácké Slavie vidí kouč a zároveň sportovní manažer klubu právě ve vylepšené koncovce.


"V Olomouci (4:1) a doma s Havířovem (4:3) jsme konečně dali nějaké góly. Přitom šance jsme si vypracovali i před tím, jenže jsme je neproměňovali," lituje Pokorný. V sobotním utkání v Mostě (2:1 po prodloužení) se pak na hosty usmála bohyně štěstí Fortuna, která jim v čase 59:59 dovolila vyrovnat na 1:1 a vydřeným prodloužením vybojovat další bod. "Nikdy jsem něco podobného nezažil, ani jako hráč, ani jako trenér. Takže to pro mě byla taková premiéra," usmál se Pokorný nad Stejskalovým zásahem v poslední vteřině.


"Ale je vidět, že ve sportu se člověk může dočkat všeho." Psychicky posílený třebíčský tým, který je sice v prvoligové tabulce stále poslední, ale svou ztrátu na patnáctý Beroun už stáhnul na pouhé dva body, nyní čekají dva těžké souboje s nádechem regionálního derby. Už dnes v 18.00 se v Třebíči představí Jihlava, v sobotu pak Horácká Slavie zajíždí na led Havlíčkova Brodu.


"Nám je ale úplně jedno, s kým teď hrajeme. Jestli je to derby s Jihlavou a Brodem, nebo zápas s kýmkoliv jiným. Protože jsme v situaci, kdy hlavně potřebujeme bodovat," uvědomuje si Pokorný.

V další úspěšný výsledek však před dnešním utkáním věří také asistent jihlavského trenéra Dvořáka Roman Mejzlík. "Doufám, že převedeme dobrý výkon a budeme v Třebíči bodovat," říká odhodlaně.


Dukla sice v současné době neprožívá úspěšné období, když z posledních sedmi utkáních dokázala vyhrát jen dvě, v prodloužení 2:1 s Hradcem Králové a 4:1 s Havířovem, právě sobotní vydařený duel s Pantery by však mohl Jihlavu opět nastartovat. "Jsme rádi, že jsme dali tři góly, čímž jsme splnili nějakou střeleckou normu. A čtvrtým zásahem do prázdné branky jsme ji dokonce překročili. Takže doufám, že se nám v té koncovce bude dařit také dál," slibuje si Mejzlík.


Přesto, že Jihlavu a Třebíč od sebe v tabulce dělí propastných 13 bodů (což je o jeden více, než Horácká Slavia v dosavadních sedmnácti zápasech nastřádala), svého soupeře trenér Dukly rozhodně nepodceňuje. "Víme, že Třebíč hraje dobrá utkání, ve kterých nezvládala koncovky. To se ale v poslední době zlepšilo a třikrát po sobě bodovala," ukazuje jasný přehled o soupeři Mejzlík. "Hráče připravujeme na to, že soupeř dobře bruslí a předvádí důraznou hru. Uvidíme, s čím víc na nás vyrukuje."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze